Tag: Nënkryetari

Infantino i shqetësuar me situatën e krijuar në FFK

07/12/2019

13:48 | 12/07/2019 Presidenti Agim Ademi dhe nënkryetari Bakir Burri gjatë qëndrimit në Varshavë janë takuar me presidentin e FIFA-s, Gianni Infantino. Temë kryesore e ... Read More

Haliti: Të ndiqen penalisht ata që nuk e proceduan lëndën e fajdeve

25/05/2019

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës dhe njëri nga themeluesi i PDK-së, Xhavit Haliti, i përmendur në aferën e fajdeve, ka thënë se kushdo që e ... Read More

Haki Rugova thotë se Avdullah Hoti ishte prezent kur ndodhi incidenti në Kuvendin e LDK-së në Mitrovicë

21/05/2019

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haki Rugova, njëherësh kryetar i Komunës së Istogut, ka folur në lidhje me përleshjen fizike që ka ndodhur gjatë ... Read More

Nënkryetari i Kaçanikut: Do t’i deportojmë të gjithë ata që kërkojnë lëmosh

21/05/2019

Nënkryetari i Komunës së Kaçanikut, Ylber Bajra në emisionin “Zyra e Ankesave”, në RTV Dukagjini ka folur për numrin e shtuar të njerëzve të cilët ... Read More

Hoxhaj: Do ta kthejmë besimin te qytetarët me Veselin kryeministër dhe Ismailin kryetar të Prishtinës

12/05/2019

Në Kuvendin Zgjedhor të degës së Prishtinës të Partisë Demokratike të Kosovës, nënkryetari i kësaj partie, Enver Hoxhaj, tha se kryeqytetit po i vie një ... Read More

Fati i Qeverisë, i lidhur ngushtë me dialogun Kosovë- Serbi

10/05/2019

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), po ashtu deputet i kësaj partie, Dukagjin Gorani, ka bërë me dije se fati i koalicionit qeverisës është i lidhur ... Read More

Isufi: Ideja e ndryshimit të kufijve çon në luftë, Mogherinit i ka rënë vlera

08/05/2019

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se vlera e përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka rënë. Duke folur të mërkurën në ... Read More

Bajrami: Kosova nuk duhet të bisedojë me Serbinë për çështjen e territoreve

07/05/2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Arsim Bajrami, ka thënë se Kosova nuk duhet të dialogojë me Serbinë për çështje të territoreve si dhe nuk ... Read More

Deputeti gjerman nga partia e Merkelit: Dialogu Kosovë-Serbi, mos të ngec në grindje për territor

01/05/2019

  Nënkryetari i Grupit Parlamentar të deputetëve të CDU-së, Johann Wadephul ka folur rreth Samitit të Berlinit, dhe vazhdimësisë së dialogut ndërmjet Kosovës në Serbi. ... Read More

Ismaili mendon se PDK-ja është partia kryesore në vend

29/04/2019

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, i cili njëherësh është edhe ministër i Shëndetësisë, e sheh të pashmangshme mbajtjen e zgjedhjeve, por thotë ... Read More

Nasim Haradinaj publikon shumat e pagesave për pjesëtarët e FARK-ut (Dokument)

27/04/2019

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka publikuar një dokument që dëshmon për pagesën e pjesëtarëve të ... Read More

Selmanaj: Nëse lejohet që AKI të tejkalojë sot mandatin e saj, nesër çdokush mund të përfundojë me “thes në kokë” (Video)

26/04/2019

Nënkryetari i Komisionit parlamentar hetimor lidhur me ndriçimin e rastit të dëbimit të gjashtë shtetasve turq, Driton Selmanaj, ka thënë se nëse nuk zbardhet rasti ... Read More