Tag: ndikimin

Zaccheroni “thumbon” Ronaldon mbi ndikimin e Ibrahimovic në Serie A

20/10/2020

Ish-trajneri i Milanit “thumbon” Ronaldon mbi ndikimin e Ibrahimovic në Serie A. Ish-trajneri i Milanit, Juves dhe Interit, Alberto Zaccheroni, i cili me kuqezinjtë fitoi ... Read More

Si ndikon një gotë verë para gjumit?

27/07/2019

Në gjysmën e parë të natës, nën ndikimin e alkoolit, një person është në gjumë sikur në koma, ndërsa në orët e mëngjesit gjumi është ... Read More

Sërish kthehen reshjet e shiut, këto janë temperaturat për sot

20/05/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave me presion labil atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do ... Read More

Mposhtni lodhjen pranverore dhe vështirësitë e tjera

18/05/2019

Ekspertët nuk e mohojnë ndikimin e ndryshimit të kohës në shumë sëmundjet, madje edhe në vetëvrasje të shpeshta dhe në fatkeqësi komunikacioni, ndërkaq që moti ... Read More

Ndikimi rus për Ballkanin jashtë BE-së

10/05/2019

Rusia në vitet e fundit ka punuar shumë për të kthyer apo për të rritur ndikimin në Evropë, në përgjithësi dhe po ashtu edhe në Ballkanin ... Read More

Jeni mbipeshë? Cila është mosha që mund të ketë truri juaj tani

01/05/2019

Në një studim të fundit ndërsektorësh, studiuesit analizuan ndikimin e obezitetit në tru dhe zbuluan se truri i njerëzve obezë është 10 herë më i ... Read More

Shi dhe vranët, ky është moti për sot

18/04/2019

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në këto kushte ... Read More

Sot mot më i ngrohtë, këto janë temperaturat

17/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik. Në këto ... Read More

Edhe sot mot me shi dhe temperatura të ulëta

09/04/2019

Shi dhe rënie të temperaturave sot mbi vendin tonë Vendi ynë po vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët ... Read More

Ronaldo nuk e do këtë lojtar te Juventus

04/04/2019

Cristiano Ronaldo ka filluar ta tregojë ndikimin e tij te Juventus. Cristiano Ronaldo ka kërkuar nga Juventus që ta largojë një lojtar. Ylli portugez dëshiron ... Read More

Ramos e lavdëron trajnerin e Spanjës: Ka një filozofi të mrekullueshme

24/03/2019

Sergio Ramos e ka lartësuar trajnerin Luis Enriquen për ndikimin e tij në Kombëtaren e Spanjës, pas fitores kundër Norvegjisë 2:1 në një ndeshje kualifikuese ... Read More

Gjatë fundjavës mot me diell

23/03/2019

Gjatë vikendit vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik. Në këto kushte do të ... Read More