Tag: Ndërsa

Ja pse nuk duhet të hani akullin që krijohet pas borës

12/01/2021

Ndërsa mund të jetë joshëse të hani akullin që krijohet pas borës kjo gjë mund të jetë edhe shumë e rrezikshme, për këtë arsye meteorologët ... Read More

E vjehrra ka ditëlindjen, Dua Lipa e uron në mënyrën më të ëmbël

11/01/2021

Pas lidhjes me Anwar Hadid, Dua Lipa është bërë pjesë e pandarë e familjes së tij, ndërsa kalojnë një pjesë të mirë të kohës bashkë. ... Read More

Nëse jeni shtatzënë, ja çfarë duhet të dini në lidhje me vaksinën COVID-19

05/01/2021

Ndërsa vaksina COVID-19 vazhdon të përhapet, njerëzit shtatzënë duhet të shikojnë në historinë e tyre mjekësore dhe faktorët e rrezikut për të përcaktuar nëse ndihen ... Read More

“Bombë”: Haaland te Milani, ndërsa ylli i Rosonerëve te Dortmundi

18/12/2020

Haaland te Milani, ndërsa ylli i Rosonerëve te Dortmundi. Erling Haaland po vazhdon të shkëlqejë me paraqitjet e tij dhe gjigantët europian janë në garë ... Read More

Titulli në Serie A, Ibra ka një mesazh për Milanin

15/12/2020

Zlatan Ibrahimovic ka thënë se Milani duhet të ëndërrojë për Scudetto, ndërsa ka pohuar se kthimi në San Siro ka qenë sfida më e madhe ... Read More

Granit Xhaka në janari transferohet të gjiganit nga Serie A

12/12/2020

Christian Eriksen do të largohet nga Interi në janar, ndërsa destinacione të ardhshme për të mund të jenë PSG-ja, Bayern Munichu ose Arsenali. Nga “revolveristët” ... Read More

Edhe pas muajsh të tërë, pacientët e COVID-19 me pasoja

05/12/2020

Pacientët e COVID-19 me pasoja edhe pas muajsh të tërë. Ndërsa pandemia po mbush vitin, doktorët janë duke monitoruar pacientët e COVID-it që ende vuajnë ... Read More

Modelja shqiptare infektohet me COVID në muajin e 9-të të shtatzënisë: Uroj që bebi të mos vijë derisa të ikë ky dreq virusi

22/11/2020

Modelja shqiptare Greiss Petroviç është infektuar me COVID-19, ndërsa është në muajin e 9-të të shtatzënisë. Greiss Petroviç, e cila pritet të lindë djalin në ... Read More

Pamje për të mos u humbur! Brenda festës me aromë Bubqi të Bes Kallakut

20/11/2020

Sot është një ditë e veçantë në familjen Kallaku, ndërsa Besi mbush jo pak por 35 vjeç. E në këtë përvjetor nuk kishte si të ... Read More

Si veprojnë meshkujt dhe femrat pas ndarjes?

18/11/2020

Meshkujt shumë më vështirë e përballojnë ndarjen, ndërsa femrat më lehtë përballen me situatën e tillë. Pas thyerjes emocionale, damat kryesisht bëjnë çdo gjë që ... Read More

“E adhuroj punën time të re”, ish-gruaja e Shkëlzen Berishës bëhet infermiere

11/11/2020

E ndërsa e gjithë Bota është mbërthyer nga koronavirusi, shumë mjekë apo infermierë janë rreshtuar në vijën e parë në mënyrë që të japin kontributin ... Read More

Rikthehet në ekran Klea Huta, mahnit me pamjen në spektaklin e sotëm

03/11/2020

Moderatorja Klea Huta është rikthyer në ekran, ndërsa do të moderojë spektaklin “Këngë moj”, që do transmetohet në orën 21:00 në Vizio Plus, ku do ... Read More