Tag: myslimanë

Prej vitesh e fshehur, më në fund zbulohet fytyra e gruas muslimane të Khabib Nurmagomedov

26/10/2020

E fshehur prej vitesh, kjo është gruaja myslimane e kampionit Khabib Nurmagomedov. Legjenda e UFC-së, Khabib Nurmagomedov është tërhequr nga UFC në stilin e kampionit. ... Read More

150 myslimanë largohen nga puna për shkak të faljes së namazit

01/06/2020

Kompania Cargill në shtetin Colorado të SHBA-ve bëri të ditur se 150 punonjës myslimanë janë larguar nga puna. Fabrika e përpunimit të mishit Cargill në ... Read More

Gold Ag në krahët e nënës, ju uron festën e bajramit

04/06/2019

Reperi Gold AG ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit, shkruan lajmi.net. Këngëtari përmes një postimi të ndarë në Instagram, ku ... Read More

Meta: Respekt të thellë ndaj të gjithë besimtarëve shqiptarë

07/05/2019

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për Muajin e Madhërishëm të Ramazanit. Presidenti ka marrë pjesë në darkën e iftarit, ... Read More

Kryeministri Rama uron myslimanët: Agjërim të mbarë!

06/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit. Duke postuar një foto të xhamisë Et’hem Beut në Tiranë ai uron ... Read More

Çfarë preferohet të hani për iftar dhe syfyr?

05/05/2019

Gjatë kohës së iftarit dhe syfyrit në muajin Ramazan, familjet myslimane mblidhen për ta shijuar një shujtë të jashtëzakonshme. Pas së gjithave, nuk ka mënyrë ... Read More

Mesazhi i myftiut Tërnava për Ramazan: Të bashkohemi të gjithë për të mirën e vendit!

05/05/2019

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e fillimit të muajit të shenjt të Ramazanit. Në mesazhin e tij ... Read More

Besimtarët myslimanë nesër festojnë Fitër Bajramin

14/06/2018

14 June 2018 / 18:20 Besimtarët myslimanë nesër festojnë fitër Bajramin. Manifestimi qendror i faljes së Bajramit do të mbahet në xhaminë e Mustafa Pashës ... Read More

Për besimtarët myslimanë fillon muaji i shenjtë i Ramazanit

16/05/2018

16 May 2018 / 10:12 Besimtarët myslimanë kanë nisur sot ditën e parë të agjërimit të muajit të shenjtë të Ramazanit. Ndërkohë, mbrëmë besimtarët kudo ... Read More