Tag: mundësi

Pirlo në aksion, transferon yllin e Chelseas

30/12/2020

Pirlo transferon yllin e Chelseas. Andrea Pirlo po sheh një mundësi të artë për të transferuar nga Chelsea Antonio Rudigerin. Gjermani ka disa javë që ... Read More

Sanchez i jep lajmin e madh Interit

30/12/2020

Sulmuesi i Interit, Alexis Sanchez, do të rikthehet në stërvitje sot ose nesër dhe ka mundësi të jetë i gatshëm për ndeshjen kundër Crotone më ... Read More

A ju sjell fat të keq pasqyra e thyer?, ja e vërteta

16/12/2020

Ka mundësi që ky besim të jetë i lidhur me vlerën e madhe simbolike që ka pasqyra: një objekt magjik i aftë për të kopjuar ... Read More

Mos i konsumoni këto ushqime gjatë dimrit

24/11/2020

Produktet e freskëta dhe me lëng mund të duken si një mundësi e shkëlqyeshme për t’i konsumuar gjatë ditëve të dimrit, megjithatë, duhet të kemi ... Read More

Letra e 93 – vjeçares që po përplot këdo: “Kam frikë, jetoj vetëm dhe s’ kam asnjë pranë”

08/11/2020

16:45 | 7 Nëntor 2020 Zhvillimi i teknologjisë, dëshira për të kërkuar një mundësi më të mirë jetese dikund tjetër, por edhe ritmi frenetik i ... Read More

Zbulon se ka qenë eskortë, kampioni i botës në mundje kap për flokësh nusen në mes të dasmës

29/08/2020

Mundësi i njohur Zaurbek Sidakov i cili do të përfaqësojë Rusinë në Lojërat Olimpike të ardhshme ka bërë një skandal në mes të dasmës pasi ... Read More

Facebook prezanton ‘klonin’ e TikTok-ut

05/08/2020

Operacioni i ri u ofron mundësi përdoruesve që të incizojnë dhe modifikojnë materialet e tyre 15-sekondëshe përmes një vargu efektesh. Përdoruesit do të kenë mundësi ... Read More

Ilaçi më i mirë për djegien nga dielli tashmë është në kuzhinën tuaj

26/06/2020

Pasi kaloni një ditë në plazh ka shumë mundësi të përjetoni një dje.gie të pa dëshiruar. Për fat të mirë zbutjen e dë.meve dhe dhimbjeve ... Read More

Do habiteni: Këto janë organet pa të cilat mund te jetojmë pa pikë problemi

06/12/2019

Edhe pse mund të tingëllojë paksa e çuditshme, sipas hulumtimeve të ndryshme ka mundësi që njeriu të jetoj edhe pa disa organe të caktuaraKëto janë ... Read More

Simptomat e heshtura të diabetit që nuk duhet injoruar

15/11/2019

Sot është Dita Botërore e Diabetit, kështu që kjo është një tjetër mundësi për të kujtuar simptomat që tregojnë se niveli juaj i sheqerit në ... Read More

Klasat e së ardhmes? Brenda “amfiteatrit për mësim” të një shkolle fillore, ku një mësues i vetëm mbikëqyr 67 nxënës

13/10/2019

Nxënësit në një shkollë fillore në Devon do të kenë mundësi që të mësojnë në klasa të reja, të cilat do të mund të sistemojnë ... Read More

Si mund të fshihen të dhënat sekrete nga Google pasi të vdisni?

15/09/2019

Nëse keni një llogari në Google, me shumë mundësi kompania i di të gjitha detajet tuaja të fshehta. Në qoftë se jeni përdorues të “Gmail”, ... Read More