Tag: merret

Juventus merr vendim të çuditshëm: Në janar largohet ylli i Zonjës së Vjetër

25/10/2021

Merret vendimi: Në janar largohet ylli i Zonjës së Vjetër. Gjatë ndeshjes së ndjeshme kundër Interit në San Siro, Juventusi ishte e dëshpëruar me shumë ... Read More

Real Madrid nuk e nis mbarë, ka këto probleme

12/09/2021

Real Madrid po merret me çështje lëndimesh para ndeshjes me Celta Vigo. Los Blancos kthehen në Santiago Bernabeu këtë mbrëmje për herë të parë në ... Read More

Milan merr lajmin e madh nga Barcelona, ylli i madh pritet të zbarkojë në San Siro

06/07/2021

Merret vendimi: Barcelona i ofron yllin e saj Milanit. Një vendim që nuk pritej aspak është marrë nga drejtuesit e skuadrës katalanase. Tashmë nuk është ... Read More

Gazetari frikëson Milanin dhe tifozët! “Kujdes nga Kessie, kam marrë info se agjenti i tij…”

05/07/2021

Përveç merkatos, Milani duhet të merret me rinovimet e kontratave, që nuk janë aspak të lehta dhe që për një arsye apo një tjetër, tashmë ... Read More

Mësiti i Llapit: Vajzat e klasës së nëntë më kërkojnë t’u gjejë burrë jashtë Kosovës

12/05/2021

Xhezali Hashimi nga Podujeva që një kohë të gjatë merret me ndërmjetësimin për martesat e njerëzve të ndryshëm dhe bashkimin e çifteve, që në zhargonin ... Read More

A ishin Andi dhe Melisa në videon që u publikua sot, merret vesh gjithçka

05/02/2021

Merret vesh e vërteta, a janë Andi dhe Melisa në videon që u publikua sot. Gjatë ditës së sotme ka qarkulluar një video në rrjete ... Read More

Kjo është kërkesa e Fjolla Morinës për Gjykatën në ditën kur merret vendimi për të fejuarin e saj

13/01/2021

Fjolla Morina ka një kërkesë për Gjykatën në ditën kur merret vendimi për të fejuarin e saj. Gjykata e Kukësit ka zhvilluar ditën e djeshme ... Read More

A mund të infektoheni dy herë me koronavirus?

29/07/2020

Është një prej pyetjeve më të mëdha të momentit. A mund të merret vërtet Covid 19 dy herë? Shkencëtarët në fakt, nuk janë shumë të ... Read More

Evjola Daka: Superfuqitë e mia në botën e bukurisë, ja çfarë kërkojnë VIP-at më shpesh

16/01/2020

Egla Xhemali – Evjola Daka është artistja shqiptare që merret me zbukurimin e një prej tipareve më të rëndësishme në formësimin e fytyrës, vetullën. Formësimi ... Read More

Fjalëkalimet më të këqija për vitin 2019

22/12/2019

Në listën e nëntë të fjalëkalimeve më të këqija (“Worst Passwords”), kompania e cila merret me administrimin e fjalëkalimeve, SplashData, ka analizuar mbi pesë milionë ... Read More

Kontraceptivët në formë të injeksioneve, trajtimi i ri për këtë lloj të kancerit

12/11/2019

Një kontraceptiv, i cili merret me anë të injektimin mund të jetë zgjidhja e parandalimit të kancerit cervikal tek femrat, shkruan Dailymail, transmeton Express.Studimet e ... Read More

Vitaminat kryesore për mbrojtjen e syve

30/10/2019

Shëndeti i syve mund të anashkalohet shpesh ose të merret për i mirëqenë. Ai rrezikohet nga ushqyerja e keqe, përdorimi i tepërt i aparateve teknologjike ... Read More