Tag: mëngjesit

Bashkimi i Kevin Durant me James Harden i ka dhënë frytet e veta

18/01/2021

Orët e para të mëngjesit të së dielës është luajtur takimi i NBA mes Brooklyn Nets dhe Orlando Magic. Në këtë ndeshje është parë me ... Read More

Zbardhni dhëmbët me preparate shtëpiake

12/11/2020

Që dhëmbët tuaj të jenë të bardhë nuk është e domosdoshme që të shmangni kafenë e mëngjesit dhe cigaren. Një herë në javë dhëmbët mund ... Read More

Po transmetonte ‘live’ emisionin e mëngjesit, prezantuesja e njohur humbet ndjenjat dhe rrëzohet në mes të studios

20/08/2020

Teksa ishte në transmetim ‘live’ një incident i rëndë i ka ndodhur gjatë mëngjesit të sotëm gazetares së njohur të televizionit grek ANT1. Prezantuesja Konstantina ... Read More

“A e di njeri ku fiken femrat?”, Isli ndan fotot me Orin

18/06/2020

Ori Nebijaj dhe Isli Islami janë dy moderatorët e programit të mëngjesit “Ëake Up”, të cilët padyshim kanë treguar se gëzojnë një miqësi shumë të ngushtë me njëri-tjetrin… Mirëpo, ndjekësit ... Read More

“Një pjesë e historisë u bë copash”/ Armina Mevlani e revoltuar: Imazhin tim nuk e kam lidhur kurrë me politikën, më kanë sulmuar pa të drejtë

18/05/2020

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar që nisi në orët e para të mëngjesit ditën e diele, kanë qënë të shumtë personazhet e njohur që kanë ... Read More

Endrit Mertiri nxjerr zbuluar VIP-at shqiptarë: Kërkojnë të përdorin shumë photoshop

31/01/2020

Fotografi i njohur, Endrit Mertiri i ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up”, ka rrëfyer më shumë rreth profesionit të tij. Për shkak të profesionit ... Read More

5 ushtrimet për një bark të formësuar

23/12/2019

Emisioni i mëngjesit në T7, #gjesi, çdo javë ju sjell këshillat dhe ushtrimet e fundit të fitnesit në kuadër të rubrikës “Fitnesi”.Këtë jave, Artori nga ... Read More

E keni ditur gabim! Këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni në mëngjes nëse s’doni të shëndosheni

28/10/2019

Edhe nëse jeni në dietë, vakti i mëngjesit është shumë i rëndësishëm të konsumohet. Megjithatë ka disa ushqime që duhen shmangur, nëse nuk dëshironi të ... Read More

Kanë filluar të gjithë të pinë kafen me një lugë gjalpë, kjo është një arsye interesante

14/10/2019

Kafja e mëngjesit apo e ditës nga disa po pihet me një lugë gjalpë.Kjo është një arsye interesante. Ka një prirje të re që mund ... Read More

Ushqimet e preferueshme për mëngjes

30/09/2019

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, madje është vërtetuar se ngrënia e mëngjesit mban nën kontroll peshën edhe urinë gjatë ditës.Shumëkush e nis ... Read More

A ndihmon ecja e mëngjesit në humbjen e peshës?

29/08/2019

Shume njerëz e praktikojnë ecjen e mëngjesit me qëllim për të humbur peshë. Mirëpo cila është e vërteta rreth kësaj teorie?Benefitet e ecjes në mëngjes ... Read More

Pjesa e trupit që lani të parën në dush zbulon shumë për personalitetin tuaj

17/07/2019

Rutina e mëngjesit shpesh fillon me banjon për shumicën e njerëzve.Sidoqoftë, mënyra si lahemi nuk është e njëjtë për të gjithë. Ju nuk mund ta ... Read More