Tag: masave

Nervozohet Remzie Osmani, poston foto nga turma e qytetarëve në Prizren

16/04/2021

“Marrja” e masave Remzia ironizoi me masat e Qeverisë me një foto nga Prizreni. Qytetarët në Prizren, kanë shfrytëzuar mbrëmë kohën para orës policore që ... Read More

Krejt kafiteria bosh, veç Zanfina aty

09/04/2021

Ajo është vetëm, por e lumtur që është aty. Sipas masave të reja të Qeverisë së Kosovës, me të cilat mëtohet të zvogëlohet numri i ... Read More

OBSH alarmon, bën thirrje për shtim të masave në Evropë

07/01/2021

OBSH’ja bën thirrje për shtim të masave në Evropë. Evropa duhet të bëjë më shumë përballë një situate alarmante të përkeqësuar nga qarkullimi i një ... Read More

Përkundër masave të COVID-19, qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë

08/12/2020

Qindra tifozë mblidhen për ta pritur Ronaldon në Barcelonë, përkundër masave të COVID-19. Cristiano Ronaldo është përshëndetur nga qindra tifozë pas arritjes në Barcelonë, të ... Read More

Gjobitet për maskën Einxhel Shkira/ Revoltohet prezantuesja: Kur je vetëm në shtëpi, a mban prezervativ? (Video)

12/11/2020

Duket se ndëshkimit për mosrespektim të masave anti-COVID nuk i ka shpëtuar as moderatorja Einxhel Shkira. Brunia është gjobitur mbrëmë pasi është kapur pa maskë ... Read More

Sfida e nxehtë Tirana-Crvena Zvezda po afron, policia e kryeqytetit zbardh planin e masave

24/08/2020

Policia e Tiranës ka publikuar planin e masave për mbarëvajtjen e sfidës Tirana-Crvena Zvezda, e cila do të luhet nesër në orën 20:00 në stadiumin ... Read More

Për 3 ditë 319 persona të infektuar me koronavirus në Kosovë

16/06/2020

Kosova po përjeton një rritje të numrit të të infektuarve me COVID-19 njëkohësisht me lehtësimin e masave kundër përhapjes së tij. Që nga e diela ... Read More

Lajm i madh për futbollin shqiptar, ja vendimi që ka marrë Ministria e Shëndetësisë së fundmi

16/05/2020

Futbolli ka marrë “dritën jeshile” nga Ministria e Shëndetësisë. Si pasojë e lehtësimit të masave duke filluar nga e hëna më 18 maj, ashtu siç ... Read More

Ditëlindje në kushte karantine, pamje nga festa e Andrrës në oborrin e shtëpisë

22/04/2020

Kanë qënë të shumtë VIP-at të cilët për shkak të masave të ndërmarra ndaj përhapjes së COVID-19 janë detyruar të festojnë ditëlindjen në karantinë. Andrra ... Read More

Masat e ndërmarra ndaj koronavirusit/ Revoltohet moderatorja: Thua se kemi rroga të larta shumë, kam ngelur gojë hapur

02/04/2020

Moderatorja Hygerta Sako ka reaguar e revoltuar ndaj një ndër masave të ndërmarra për shkak tësituatës në të cilën ndodhet vendi ynë por edhe shtetet ... Read More

Masat ndaj koronavirusit për emisionet dhe televizionet, reagimi i ashpër i Arian Çanit: Jepi Rams, merr hak fort

16/03/2020

Mes masave të ‘ashpra’ , ndaj përhapjes së koronavirusit ishte edhe masa për mediat dhe emisionet ku për çdo shkelje ka sanksione. Kryeministri Edi Rama ... Read More

A ju mbrojnë maskat nga koronavirusi? Ja kujdesi që duhet

25/02/2020

Çmimet e maskave apo të dezinfektantëve, pjesë e masave parandaluese ndaj koronavirusit janë trefishuar në Shqipëri. Nëse një javë më parë, një kuti me 50 ... Read More