Tag: marrëveshjen

Punë e kryer, Ramos largohet nga Real Madrid!

15/02/2021

Në Spanjë janë të bindur se Sergio Ramos nuk do ta vazhdojë marrëveshjen me Real Madridin dhe si pasojë do të largohet falas nga Bernabeu ... Read More

LAJMI I FUNDIT: Fiakoy Tomori transferohet në Milan

22/01/2021

Skuadra e AC Milanit, ka arritur marrëveshjen e dytë gjatë afatit të janarit pas Mario Manxhukiqit, tani radhën e ka Fikayo Tomori. Mbrojtësi i Chelseat ... Read More

Zbulohet arsyeja pse Milan ende nuk e ka zyrtarizuar Tomorin nga Chelsea

21/01/2021

Milan ende nuk ka arritur ta zyrtarizojë marrëveshjen me Fikayo Tomori nga Chelsea. Për vonesat e transferimit ka folur gazetari i njohur, Luca Marchetti. Ai ... Read More

Eric Garcia do të rikthehet aty ku u rrit. Arrin akordin me Barcelonën

14/01/2021

Qendërmbrojtësi i Manchester City, Eric Garcia raportohet se ka arritur marrëveshjen me Barcelonën. Që në verë, Garcia ka dashur të largohet dhe nuk ka pranuar ... Read More

Arrihet marrëveshja me FIFA, Tirana zhbllokon merkaton

08/01/2021

Lajme të mira për Tiranën. Klubi bardheblu ka arritur marrëveshjen me FIFA duke zhbllokuar kështu merkaton. Me anë të një njoftimi për mediat, klubi bardheblu ... Read More

Foto/ Yuri Kim dezifekton vetë foltoren nga ku do të flasë

22/12/2020

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim e pranishme ditën e sotme në marrëveshjen që u nënshkrua mes Shqipërisë dhe SHBA-së për ekstardimin u tregua mjaft e ... Read More

PD formon koalicionin opozitar

23/04/2019

Partia Demokratike (PD), pritet të nënshkruaj marrëveshjen për krijimin e koalicionit opozitar. Siç bëhet me dije, me koalicionin e PD bashkohen partitë kryesore të opozitës, ... Read More

Inter afër nënshkrimit me yllin e Man City

19/04/2019

Skuadra e Inter është shumë afër që të mbyllë marrëveshjen me yllin e Manchester City. Mbrojtësi i krahut, Danilo, mund t’i bashkohet skuadrës ‘zi kaltër’ ... Read More

Overmars mbron marrëveshjen: Nuk po ushqehemi nga  Barcelona

01/04/2019

Drejtori sportiv i Ajax Amsterdam i është përgjigjur kritikave për marrëveshjen mes Ajax Amsterdam dhe Barcelonës. Më herët gjatë muajit mars, skuadra e Barcelonës dhe ... Read More

Vendet e Ballkanit lëvizin drejt heqjes së romingut

27/03/2019

Vendet e Ballkanit Perëndimor më 4 prill të këtij viti do të nënshkruajnë marrëveshjen për heqjen e çmimeve të shërbimeve roming, që zbatohet në kuadër ... Read More

Qeveria nuk jep detaje për rishikimin e kufirit me Malin e Zi

21/03/2019

Kuvendi i Kosovës para një viti e ka miratuar Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi. Prej asaj kohe nuk ka ndodhur rishikimi i vijës ... Read More

Oficeri i FSK-së përzgjidhet instruktor në Akademinë Ushtarake Mbretërore “Sundhurst”

19/03/2019

Bazuar në marrëveshjen ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Kosovës dhe Ministrisë së Mbrojtjes të Mbretërisë së Bashkuar, Forca e Sigurisë e Kosovës(FSK) do ... Read More