Tag: Marrëveshja

Inter me transfer 55 milionësh nga Real Madridi

21/03/2021

Marotta-Real Madrid, gati marrëveshja 55 milionëshe. Lajmet e fundit nga mediat spanjolle raportojnë që Interi ka gati një marrëveshje me vlerë 55 milionë euro me ... Read More

Raiola transferon një tjetër yll te Juventusi

30/01/2021

Marrëveshja është arritur, Mino Raiola transferon një tjetër yll te Juventusi. Mino Raiola dhe Juventus kanë gati bashkëpunimin e rradhës. Mediat italiane, raportojnë se Juventus ... Read More

Pasi dështoi marrëveshja me Juventusin, Roma gati të nënshkruajë me këtë lojtar

23/01/2021

Roma gati të nënshkruajë me talentin amerikan, pasi marrëveshja me Juventusin dështoi. Skuadra e Romës është gati të nënshkruajë me Bryan Reynolds nga Dallas FC. ... Read More

Inter siguron transferin e parë për merkaton e janarit

20/01/2021

Marrëveshja është arritur: Inter siguron transferin e parë për merkaton e janarit. Inter po kalon në një periudhë të vështirë financiare. Ditët e fundit është ... Read More

Ozil – Arsneal, merret vendimi përfundimtar

16/01/2021

Arrihet marrëveshja, Ozil do të largohet nga Arsenal. Arsenal dhe Mesut Ozil kanë arritur marrëveshje për të ndërprerë kontratën e tij me klubin londinez. Gazetari ... Read More

Pse nuk u arrit marrëveshja mes PSG-së dhe Allegrit, mësohet arsyeja

28/12/2020

Mësohet arsyeja pse nuk u arrit marrëveshja mes PSG-së dhe Allegrit. Trajneri Masssimiliano Allegri, ishte zgjedhja e parë për PSG-në pas shkarkimit të Thomas Tuchelit. ... Read More

Milan arrin marrëveshje, siguron transferin e parë për merkaton e janarit

14/12/2020

Marrëveshja është arritur: Milan siguron transferin e parë për merkaton e janarit. Rosonerët kanë siguruar përforcimin e parë për merkaton e janarit. Portali i njohur ... Read More

Gattuso- Napoli, arrihet marrëveshja

01/11/2020

Arrihet marrëveshja mes Gattusos dhe Napolit. Mungon vetëm firma por në këtë rast është vetëm një formalitet. Pas takimit që patën gjatë drekës së djeshme ... Read More

Nesër nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit FFK – DFB

13/10/2019

10:36 | 10/13/2019 Nesër në selinë e FFK-së do të nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet Federatës së Futbollit të Kosovës dhe Federatës së Futbollit të ... Read More

Tema e Asociacionit mund të rikthehet në tavolinën e bisedimeve

26/05/2019

Themelimi i Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, i cili buron nga Marrëveshja e Brukselit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, tashmë jo vetëm ... Read More

Hahn: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të jetë gjithëpërfshirëse, por jo një përcaktues për të tjerët në rajon

02/04/2019

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Johnnes Hahn, ka njoftuar se marrëveshja e ardhshme për normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës do të jetë gjithëpërfshirës. “Marrëveshja ... Read More

Zaev: Presim dobi të madhe ekonomike nga Marrëveshja e Prespës

02/04/2019

S A 2019-04-02T10:19:40+02:00 Maqedonia e Veriut do të ketë dobi të madhe ekonomike nga Marrëveshja e Prespës të nënshkruar me Greqinë, vlerëson në një intervistë ... Read More