Tag: lindur

Ibrahimovic nuk ka të ndalur, shikoni çfarë ka bërë tani

24/10/2021

Ibrahimoviç ka lindur për të thyer rekorde. Zlatan Ibrahimoviç luajti mbrëm kundër Bologna një ndeshje që sdo e harrojë lehtë. Në këtë ndeshje Ibra i ... Read More

Teuta Krasniqi po e feston ditëlindjen, ja sa vjet po i bën ajo

27/07/2021

Aktorja e njohur shqiptare sot ka ditëlindjen. Teuta Krasniqi, ka lindur me 27 korrik në vitin 1982. Dhe, sot ajo mbush 39 vite me urime ... Read More

Transferi suprizë i Milanit

14/07/2021

Warren Bondo i afrohet Milanit. Mesfushori i lindur në 2003 – shpesh i cituar si pranë kuqezinjve ditët e fundit – është një hap larg ... Read More

Plas mes Flor Mumajesit dhe Kozeta Kurtit: Eskortat në Dubai bëjnë këngë, kthehet ashpër këngëtari

01/06/2021

Pas përfundimit të Këngës Magjike një debat i ashpër ka lindur mes Flor Mumajesit dhe Kozeta Kurtit.  Kurti bëri një postim të gjatë në “Facebook”, ... Read More

E rrallë, 25 vjeçarja lind nëntë fëmijë

06/05/2021

22:25 | 5 Maj 2021 Një grua 25 vjeçare nga Mali ka lindur nëntë foshnje, dy më shumë sesa kishin zbuluar mjekët gjatë ultrazërit. Halima ... Read More

Lind fëmija i parë nga një burr në Spanjë

04/05/2021

Burri i parë shtatzënë në Spanjë, Ruben Castro, ka lindur fëmijë. Emrin ia la Luar. Shtatzënia e personit transgjinor 27-vjeçar mori vëmendje të madhe të ... Read More

Lind fëmijë burri i parë spanjoll

04/05/2021

Burri i parë shtatzënë në Spanjë, Ruben Castro, ka lindur fëmijë. Emrin ia la Luar. Shtatzënia e personit transgjinor 27-vjeçar mori vëmendje të madhe të ... Read More

Nigeri, një 56 vjeçare lind trinjakë

23/04/2021

01:53 | 23 Prill 2021 Shtetasja nigeriane Tegbe Awusaziba në moshën 56 vjeçare ka lindur trinjakë, transmeton Anadolu Agency (AA). Historia e lumtur ndodhi në ... Read More

Lumir Abdixhiku sot feston ditëlindjen, kaq vjet mbush ai

22/04/2021

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës sot feston ditëlindjen. Lumir Abdixhiku ka lindur me 22 prill në vitin 1983 dhe sot mbush 38 vit. Ai ... Read More

Manchester City tërhiqet nga Superliga

20/04/2021

Superliga Evropiane sapo ka lindur, por vetëm pak kohë ka provokuar një tërmet të madh dhe mund të mos nisë kurrë. Sipas mediave në Britani, ... Read More

Sa e çuditshme: Kjo është sozia e Nora Istrefit

05/04/2021

Blogeria e re nga Mitrovica Ermira Ferati, e lindur dhe rritur në Gjermani, ka një karrierë të pasur prezantimi të modës atje, shkruan “Kosovarja”. Ermira ... Read More

Irak: Lind foshnja me tre organe gjenitale

03/04/2021

00:25 | 3 Prill 2021 Në Irak ka lindur fëmija me tre penisë, duke u bërë kështu fëmija i parë me një deformim të tillë ... Read More