Tag: Ligjore

Mësoni 16 shtetet ku prostitucioni është i ligjshëm!

31/07/2019

Prostitucioni ekzistonte, ekziston dhe do të vazhdojë të ekzistojë, pavarësisht ndalimeve ligjore, kufizimeve, apo edhe statuseve të ligjshme në disa vende, për shkak të arsyeve ... Read More

Çështja Griezmann, Atletico me veprime ligjore kundër Barcelonës

01/06/2019

00:00 | 06/01/2019 Atletico Madrid do të ndërmarrë veprime ligjore kundër Barcelonës, për nënshkrimin e mundshëm me Antoine Griezmann. ‘Cadena Ser’ ka zbuluar se sulmuesi ... Read More

Avokati i Popullit: Gjendja e fëmijëve në rrugë nuk ka shënuar përmirësime

23/05/2019

Avokati i Popullit, në kuadër të ushtrimit të kompetencave dhe të përgjegjësive të tij ligjore sot, publikoi Raportin me Rekomandime Ex officio nr. 514/2016, që ... Read More

Avokatja e njërës prej grave të kthyera nga Siria: Burri e dërgoi pa dëshirë – e lumtur dhe falënderuese që është në Kosovë (Video)

24/04/2019

Avokatja Arbnora Zeqiri, e cila është mbrojtëse ligjore e njërës prej grave të kthyera nga Siria ditë më parë, ka thënë se klientja e saj ... Read More

Vrasja e trefishtë në Dardani, largohen nga vendi i ngjarjes tre trupat e pajetë (Foto)

22/04/2019

Ekipet e Mjekësisë Ligjore  kanë larguar trupat e tre personave që sot kanë mbetur të vrarë në Prishtinë, më saktësisht në lagjen Dardania, transmeton Telegrafi. ... Read More

Can Yaman ‘nxehet’ keq, bën për spital kolegun gjatë xhirimeve filmike

02/04/2019

Can Yaman thuhet se tashmë ka probleme ligjore pasi që ka shkaktuar probleme gjatë xhirimeve filmike. Aktori turk raportohet se e ka lënduar një kolege ... Read More

ATO: Aktualisht përgjohen 188 numra telefonik

14/03/2019

14 Mars 2019 / 15:35 Mbi 180 numra telefonik aktualisht përgjohen në mënyrë ligjore në vend. Këtë e ka konstatuar Komisioni parlamentar për monitorimin e ... Read More

Publikohen kontratat që ua pamundësonin punëtorëve të Michael Jacksonit që të flisnin për keqtrajtimin e djemve të vegjël nga ai

09/03/2019

Michael Jackson i ka detyruar të punësuarit e tij të nënshkruajnë kontrata ligjore, përmes të cilave i ka bërë të heshtin dhe ua ka pamundësuar ... Read More

Kanabisi për qëllime mjekësore, Sektori civil kërkon ndryshime ligjore

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 15:41 Përfaqësuesit e sektorit civil kërkojnë ndryshime ligjore në ligjin për përdorimin e kanabisit si dhe kontrollit të tij. Nga shoqata ... Read More

PSP-ja do të bëhet pjesë e Prokurorisë Publike

22/02/2019

22 Shkurt 2019 / 15:27 Sublimimi i dy teksteve ligjore e përcaktoi fatin e Prokurorisë Speciale, i cili do të jetë organ i pavarur në ... Read More

Buja për akuzën në rastin ‘veteranët e rrejshëm’, dirigjenti është i pafytyrë

28/01/2019

Pas dështimit të seancës për shqyrtimin fillestar për shkak të mos krijimit të kushteve ligjore, i pandehuri Shukri Buja e cilësoi këtë seancë si orkestrim ... Read More

Masakra me kanionin e Holtës në Gramsh, diga brenda monumentit të natyrës (Video)

24/01/2019

Fiks Fare dokumentoi shkeljet ligjore të institucioneve qendrore, lokale dhe të firmës që po ndërton HEC-in brenda një zonë të mbrojtur. Sipas ligjit për Monumentet ... Read More