Tag: kufizimet

Ja ku do të luhet ndeshja Real Madrid – Liverpool

23/03/2021

Mësohet se ku do të luhet ndeshja Real Madrid – Liverpool. Është konfirmuar se kufizimet në fluturimet që vijnë nga Mbretëria e Bashkuar në Spanjë ... Read More

Masat e reja për shkak të Covid-19, FSHF ndryshon oraret e ndeshjeve të Superligës

10/02/2021

Kategoria Superiore do zhvillojë të premte dhe të shtunë javën e 19 të saj. Nisur nga kufizimet e reja të vendosura nga Qeveria shqiptare për shkak të ... Read More

Probleme me policinë për Dua Lipën/ Theu rregullat e COVID, ndërpriten xhirimet

16/10/2020

Kur erdhi puna për të xhiruar klipin e ri, Dua Lipa kapërceu kufizimet e COVID-it dhe doli me disa “rregulla të reja”. Por jo gjithçka ... Read More

Facebook forcon rregullat në shërbimin “Live Streaming”

15/05/2019

Facebook ka njoftuar sot se do të prezantojë kufizimet në shërbimin “Live Streaming” (transmetim i drejtpërdrejtë), duke aplikuar një politikë “one strike”, pas sulmeve terroriste ... Read More

Tahiri: Deri në fund të majit, ligji që zvogëlon numrin e ministrave dhe zëvendësit e tyre (Video)

25/03/2019

Ligji i cili përcakton kufizimet e ministrive, pritet që në maj të kalojë në Qeveri. Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komisionit për Hartimin ... Read More