Tag: Kryesisë

Limaj në Malishevë: Nisma është rritur, po kalon në një nivel tjetër zhvillimi

24/05/2019

Nisma Socialdemokrate, dega në Malishevë, ka mbajtur mbledhjen e radhës së Kryesisë. Në këtë mbledhje ishte prezent edhe kryetari i këtij subjekti, Fatmir Limaj. Ky ... Read More

Basha: Edi Ramën makthi e pret në zbardhjen e dosjeve hetimore

15/05/2019

Pas vendimit të Kryesisë së Partisë Demokratike, që protesta e opozitës të mbahet në mbrëmjen e 25 majit, lideri i PD-së, Lulzim Basha tha se ... Read More

Rrusta: Një vit pas themelimit, PSD mban tubime që nuk i zë salla (Video)

14/05/2019

Teutë Rrusta, anëtare e Kryesisë dhe udhëheqëse e Departamentit të Terrenit në PSD, ka thënë se përgjatë një viti PSD ka zhvilluar shumë aktivitete duke ... Read More

Veseli mbledh sot Kryesinë e Kuvendit, pritet caktimi i seancës për themelimin e Tribunalit për krimet serbe

13/05/2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sot ora 11:00 mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit ku pritet të caktohet seanca parlamentare për të ... Read More

LDK dhe VV kërkojnë seancë të jashtëzakonshme për Telekomin

10/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje (VV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK) i kanë dorëzuar kryetarit të Kuvendit dhe Kryesisë kërkesën për një seancë të jashtëzakonshme për të martën. ... Read More

Mustafa përkujton deputetin Nimon Alimusaj në 9 vjetorin e vdekjes së tij

25/03/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar deputetin e Kuvendit të Kosovës, njëherit anëtarin e kryesisë qendrore të LDK-së, Nimon Alimusaj, në 9 vjetorin e ... Read More

Kryesia vendos për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme

22/03/2019

Pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit të Kosovës dhe shqyrtimit të kërkesës së 49 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme është vendosur që në orën 11:00 ... Read More

Grida Duma ndahet nga bashkëshorti

15/03/2019

Ish-deputetja e Partisë Demokratike të Shqipërisë, njëherësh anëtare e kryesisë në PD, Grida Duma, është ndarë nga bashkëshorti i saj, Ilir Shqina. Duma ka vendosur ... Read More

Tahiri: Për herë të parë, LDK-së i ka humbur rruga në oborr (Video)

12/03/2019

Ministri i Drejtësisë, njëherësh edhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri ka kritikuar LDK-në për shkak të mospjesëmarrjes në procesin e dialogut. Tahiri, në ... Read More

Tahiri: PDK nuk do të lejojë përkeqësimin e mëtejmë të raporteve me Amerikën (Video)

12/03/2019

Ministri i Drejtësisë, njëherësh edhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se taksa në një formë, apo në një tjetër, ka goditur ... Read More

Kryesia e LDK-së bën homazhe në Prekaz

07/03/2019

Në ditën e tretë të Epopesë së lavdishme të UÇK-së, anëtarë të Kryesisë të LDK-së kanë bërë homazhe te Kompleksi Memorial në Prekaz dhe kanë ... Read More

Seancat e jashtëzakonshme me 5 dhe 6 mars

01/03/2019

Deputetja e Partia Socialdemokrate, Shqipe Pantina, pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit ka njoftuar se më 5 dhe 6 mars, do të mbahen seancat e ... Read More