Tag: kryer

Operohet Calabria, ja sa kohë do të mungojë

19/03/2021

AC Milani ka njoftuar se operimi në gjurin e Davide Calabrias është kryer me sukses gjatë ditës së premte. Mbrojtësi i krahut të djathtë i ... Read More

Juventus në festë, po e transferon ylllin e Real Madrid

07/02/2021

Punë e kryer, ylli i Real Madrid tek Juventus! Fabio Paratici do të arrijë një god.itje ideale për Juventusin pasi do të transferojë mesfushorin e ... Read More

Stephan El Shaarawy transferohet te rivali i Milanit

23/01/2021

Punë e kryer, Stephan El Shaarawy rikthehet në Serie A. Pas një ndjekje gjashtë-mujore, më në fund është kryer për kthimin e Stephan El Shaarawy ... Read More

Njerëzit e trashë janë më të lumtur se të hollët

13/01/2021

Një studim i publikuar në revistën “International Journal of Epidemiology”, i kryer nga një grup shkencëtarësh nga Universiteti në Bristol, pohon se njerëzit e trashë ... Read More

Simakan ngacmon Milanin me këtë postim

05/01/2021

Simakan te Milani, e kryer? | Postimi intrigues i francezit! Mohamed Simakan është afër transferimit te Milanit dhe tashmë kanë mbetur detajet e fundit që ... Read More

Milani gjen zëvendësuesin e Ibrahimovicit te Chelsea

19/12/2020

Ylli i Chelsea transferohet tek Milan. Paolo Maldini është duke kryer një punë fantastike në merkato pasi duket se do ti transferojë objektivin afatgjatë që ... Read More

Ndeshja ndaj Moldavisë, Kosova synon t’i japë fund serisë me rezultate negative

17/11/2020

Kosova synn fitore nesër ndaj Moldavisë. Kombëtarja e Kosovës ka kryer stërvitjen e fundit para ndeshjes me Moldavinë. ‘Dardanët’ të mërkurën në ‘Fadil Vokrri’ presin ... Read More

Nëse nuk i lani dhembët, rrezikoni të prekeni nga kanceri

26/07/2020

Sipas një studimi të kryer së fundmi rezulton se mos larja e dhëmbëve rrit rrezikun e kancerit deri në 52 përqind. Sipas ekspertëve amerikanë njerëzit ... Read More

Truri më së miri fuknsionon në këtë kohë

17/06/2020

Studimi i kryer në Universitetin Adelaide, ka treguar se, aftësia e trurit të njeriut për të mësuar dhe mbajtur mend, varet shumë nga koha e ... Read More

Pse gratë dhe fëmijët janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi

23/03/2020

Sipas një studimi të kryer mbi 44 mijë njerëz nga autoritetet shëndetësore kineze, gratë kanë më pak gjasa të vdesin nga koronavirusi se burrat. Studimi ... Read More

51 vjet më parë u realizua fluturimi i parë testues i Boeing 747

09/02/2020

Boeing 747 nisi prodhimin në vitet `60 dhe fluturimin e parë e ka kryer më 9 shkurt të vitit 1969, ndërsa fluturimin e parë komercial ... Read More

Mënyra si ecni zbulon shumë për ju: Mësoni ku bëni pjesë

23/12/2019

Një studim i veçantë i kryer nga Caleb Backe, një ekspert i shëndetit dhe mirëqenies, tregoi mënyrën e ndërlidhjes së ecjes me tiparet e personalitetit ... Read More