Tag: Krimeve

Policia sekuestron medikamente me origjinë të dyshimtë në Pejë

27/05/2019

Policia e Kosovës, Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Pejë, ka pranuar informacione se në disa lokacione është duke u ushtruar ... Read More

Aktakuzë ndaj shefit të zyrës së prokurimit në Komunën e Prizrenit

21/05/2019

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit me inicialet I.O., në cilësi të personit zyrtar si Shef i zyrës ... Read More

Prokuroria: Pesë persona janë në mbajtje për kryerjen e veprave penale ‘Fajde’ dhe ‘Detyrim’, ndërsa dy janë në kërkim

20/05/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria Kundër Krimeve Ekonomike, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një operacion të gjerë në disa lokacione në Prishtinë. Lexo po ... Read More

Prokuroria publikon inicialet e personave të arrestuar për fajde gjatë aksionit të sotëm të policisë

20/05/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, sot ka ndaluar personat me inicialet I.O., I.B., A.Th., M.M., Rr.H., E.L., dhe Z.J., me dyshimin ... Read More

Aksioni i sotëm i policisë, ndalohen shtatë persona për fajde

20/05/2019

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria Kundër Krimeve Ekonomike, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një operacion të gjerë në disa lokacione në Prishtinë. Gjatë këtij ... Read More

Grajqevci: Ekzistojnë mijëra fotografi e videoincizime për krimet serbë në Kosovë

18/05/2019

Ka dhjetëra e mijëra fotografi, dokumentacion dhe mijëra orë incizime të krimeve të luftës që Serbia i ka bërë në Kosovë. Kështu thotë kryetari i ... Read More

Tahiri: 900 lëndë për krime lufte s’morën epilog

18/05/2019

Kryerësit e krimeve gjatë luftës së fundit në Kosovë po synohet që të gjykohen në mungesë. Përmes ndryshimit të Kodit të Procedurës Penale, ministria e ... Read More

Arrestohen dy persona të dyshuar për veprën penale ‘falsifikim i parasë‘

13/05/2019

Policia e Kosovës konkretisht Sektori i Hetimeve të Krimeve Ekonomike – DHKEK, pas aplikimit të metodave dhe teknikave të avancuara të hetimit, mbështetur nga njësitë ... Read More

Klement Balili dënohet me 10 vjet burg

07/05/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 15 vite burg Klement Balilin, por ai do të vuajë vetëm 10 vite burg, për shkak se ... Read More

Shqyrtohet draft-rezoluta për krimet e Serbisë në Kosovë

07/05/2019

Gjatë ditës së sotme pritet të shqyrtohet draft-rezoluta për dënimin e gjenocidit dhe krimeve serbe gjatë luftës në Kosovë. Sot me fillim prej orës 10:00, ... Read More

Shtyhet gjyqi, nuk ka dokument zyrtarë që konfirmon vdekjen e Admir Muratajt në grabitjen e Rinasit

02/05/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda në Shqipëri, ka shtyrë për 14 maj gjyqin për Admir Muratajn, i vrarë pas grabitjes në Aeroportin e Rinasit më ... Read More

“Daja” nga Kosova mëson masën e sigurisë nga Krimet e Rënda

30/04/2019

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë, i ka dhënë të martën masën e sigurisë për personin e gjashtë të arrestuar në lidhje me grabitjen ... Read More