Tag: krijohen

Gurët në veshka, trajtimet në kushte shtëpie

22/09/2019

Sipas mjekëve, gurët në veshka krijohen nga çrregullime në përqendrimin e kristaleve të urinës. Normalisht, urina përmban kristale në sasi të vogla. Me rritjen e ... Read More

Kështu mund t’i trajtoni gurët në veshka në kushte shtëpie

22/09/2019

Sipas mjekëve, gurët në veshka krijohen nga çrregullime në përqendrimin e kristaleve të urinës.Normalisht, urina përmban kristale në sasi të vogla. Me rritjen e këtij ... Read More

Humbni deri në 10 kg për 1 javë: Dieta nga një kardiolog i mirënjohur

20/08/2019

Planet më efektive të dietës shpesh krijohen nga ekspertët dhe dietistët. Ata janë profesionistët më të mirë për këtë çështje, kështu dietat e tyre mund ... Read More

A keni puçrra të vogla në këmbë apo duar? Ja çfarë duhet të dini për to

30/07/2019

Puçrrat e vogla dhe të kuqe mund të krijohen në shumë regjione të trupit, mirëpo zakonisht kanë tendencë të shfaqen në pjesën e kofshëve dhe ... Read More

Analistët i quajnë populiste deklaratat e Thaçit për bashkim kombëtar

27/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se po krijohen edhe rrethanat e reja, të cilat sipas tij, ofrojnë bashkimin e Kosovës dhe Shqipërisë si ... Read More

Thaçi: Të jetojmë në një shtet të përbashkët pa kufij

27/05/2019

E ardhmja e Kosovës është e sigurt për anëtarësim në NATO dhe BE, por po krijohen edhe rrethana të reja që zgjidhja më e mirë ... Read More

Moti i vranët, me reshje lokale të shiut

12/04/2019

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë  ditës do të dendësohen dhe do të krijohen kushte për reshje shiu ... Read More

Moti sot i vranët i shoqëruar me reshje lokale shiu

18/06/2018

Moti sot do të jetë kryesisht i vranët dhe pasdite do të krijohen kushte për reshje lokale shiu.  Temperaturat do të variojnë nga 20  deri ... Read More