Tag: kreut

Vajza e Lulzim Bashës mbush 14-vjeç, ja urimi që i bën e ëma

30/12/2020

Vajza e madhe e kreut të opozitës Lulzim Basha feston në vigjilje të ndërrimit të viteve 14-vjetorin e lindjes.Nuk ka munguar me këtë rast urimi ... Read More

Marseille mposht Monacon, i afrohet kreut

12/12/2020

Marseille i afrohet kreut. Sot u luajt ndeshja ndërmjet Marseille dhe Monaco, e vlefshme për xhiron e 14-të të Ligue 1. Vendasit e nisën takimin ... Read More

Rama nuk dorëzohet, i shkruan letrën e gjashtë Bashës

27/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka shkruar edhe letrën e gjashtë publike në adresë të kreut të opozitës Lulzim Basha. Rama edhe njëherë tjetër ka ... Read More

Rama tjetër letër publike për Bashën

24/05/2019

Pas dy letrave të para dhe pas përgjigjes së kreut të PD, Lulzim Basha ditën e djeshme, kryeministri Edi Rama i ka dërguar një letër ... Read More

Prishtina pret Drenicën në ndjekje të kreut, Trepça 89 dhe Liria përballen për mbijetesë

28/04/2019

Prishtina pret Drenicën në ndjekje të kreut, Trepça 89 dhe Liria përballen për mbijetesë Superliga e Kosovës vije sot me dy ndeshje mjaft interesante, në ... Read More

Murici i Kosovës debuton në Premierligë për Cityn këtë vikend

11/04/2019

Kampionati anglez është futur në një fazë të nxehtë, pasi dy skuadrat e kreut Liverpooli dhe Manchester City janë në një duel të ashpër për ... Read More

Sherifi reagon ndaj deklaratës së Kurtit: Hipokrizia nuk ka brirë

04/04/2019

Deputeti i Nisma Socialdemokrate Bilall Sherifi, ka reaguar pas paralajmërimeve të kreut të VV-së se do të kërkojë mobilizim popullor për të dërguar vendin në ... Read More

Arifii përgjigjet Mustafës: Të thuhet se taksa nuk ka pasur efekt është xhelozi e sëmurë

17/03/2019

Shefi i kabinetit të kryeministrit Ramush Haradinaj, Avni Arifi, ka reaguar ndaj kreut të LDK-së, Isa Mustafa, pasi ky i fundit tha të dielën se ... Read More

Hoti: A po planifikon Veseli korrigjimin e kufirit?

17/03/2019

Shefi i grupit të deputetëve të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kundërshtuar idenë e kreut të PDK-së, Kadri Veseli, i cili ka thënë se për marrëveshjen ... Read More

Titanik 3, “Shkatërroni votimet në Strumicë se ashtu jemi marr vesh për Çairin”!

15/03/2019

15 Mars 2019 / 11:44 Një bisedë e përgjuar ndërmjet kreut të PDSH-së Menduh Thaçi dhe ish-anëtarit të KSHZ-së nga kjo parti, Bedredin Ibraimit u ... Read More

Zaev pa maskë në mesin e të maskuarve

10/03/2019

10 Mars 2019 / 10:07 Me ftesën e kreut të komunës së Strumicës Kosta Janevski, kryeministrin Zoran Zaev dhe gruaja e tij Zorica, disa ministra ... Read More

Vuçiq, pas takimit me kreun e Kishës: Serbia ndodhet në situatë të vështirë përballë Kosovës

10/03/2019

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ia ka përcjell sot kreut e Kishës Ortodokse të Serbisë patriarkut Irinej, përmbajtjen e Platformës së Kosovës për dialog me Serbinë, ... Read More