Tag: konfirmuar

Kounde po transferohet atje ku nuk e ka pritur askush

23/11/2020

Kounde konfirmon bisedimet me Cityn. Qendërmbrojtësi i Sevillas, Jules Kounde, ka konfirmuar se më herët ka bisdeduar me trajnerin e Manchester Cityt, Pep Guardiola, për ... Read More

Milan merr lajmin e keq para derbit me Napolin, lëndohet ylli i madh

20/11/2020

Rafael Leao lëndohet dhe do të mungojë disa javë. Milani ka konfirmuar se Rafael Leao ka pësuar një lëndim në kofshë gjatë kohës me përfaqësuesen ... Read More

Lajm i keq për Milanin, lëndohet ylli i madh

19/11/2020

Rafael Leao pritet t’i mungojë Milanit dy javë. AC Milani ka konfirmuar se sulmuesi Rafael Leao ka pësuar lëndim me Kombëtaren dhe do mungojë për ... Read More

Neymar – Brazil, ndodh e papritura

13/11/2020

I lënduari Neymar lirohet nga ekipi kombëtar i Brazilit. Kombëtarja e Brazilit ka konfirmuar se Neymar është liruar nga ekipi shkaku i një lëndimi, me ... Read More

Zyrtare: Kosova luan miqësore me Shqipërinë muajin nëntor

28/10/2020

Kosova do të përballet me Shqipërinë në një ndeshje miqësore në fillim të muajit nëntor, ka konfirmuar Federata e Futbollit e Kosovës. UEFA e paralajmëroi ... Read More

Rezulton pozitiv me Covid-19 moderatori i njohur

22/10/2020

Moderatori Xhani Shqerra është konfirmuar pozitiv me koronavirus. Lajmi konfirmohet nga burime të ‘Panorama’, të cilat thanë se ai ka marrë përgjigjen pozitive të tamponit ... Read More

Mësohet se a do të luajë Cavani kundër PSG-së

19/10/2020

Tashmë është mësuar se a do të luajë Cavani kundër PSG-së. Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar se Edinson Cavani “nuk ndihej” gati për të luajtur ... Read More

Këngëtari shqiptar preket nga COVID dhe përfundon në spital

12/10/2020

Një tjetër këngëtar preket nga COVID dhe shtrohet në spital. Valon Krasniqi ka konfirmuar nga rrjetet sociale se ka rezultuar pozitiv dhe ka postuar një ... Read More

Xhemi Shehu mbyll karrierën si moderatore, Eneda Tarifa rikthehet pas 4 vitesh në Portokalli

22/09/2020

Tashmë është konfirmuar largimi i Xhemi Shehut nga Portokallia dhe gjithë kurioziteti ishte për emrin e pasardhëses së saj. Në fakt pasardhësja do të jetë ... Read More

187 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 103 të shëruar

14/07/2020

IKSHPK ka konfirmuar 187 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. 103 persona janë shëruar. “Sot më 13 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare ... Read More

Shënohet rasti i parë me Covid-19 në komunën e paprekur deri më tani në Kosovë

08/07/2020

Është shënuar rasti i parë në komunën e Junikut me virusin Covid-19. Rastin e ka konfirmuar i pari i kësaj komune, Agron Kuçi, edhe pse ... Read More

Edhe 79 raste me koronavirus, shërohen 71 pacientë tjerë

30/06/2020

Edhe 79 raste me koronavirus janë konfirmuar sonte në Kosovë. Me anë të një komunikate për media nga IKSHPK, është bërë e ditur se sot ... Read More