Tag: kilometra

Ky qen udhëtoi 380 kilometra për t’u kthyer në shtëpi

30/08/2021

Një qeni i humbur me pushime në Francë u shfaq në qytetin e tij të lindjes 380 kilometra larg. Kur u kthyen nga pushimet në ... Read More

Plaka nga Hajvalia që “lë” shtatzënë gratë, e që çon nga karroca të paralizuarit

15/11/2020

Në Hajvali, një fshat pak kilometra larg Prishtinës, përveç rezidencës përrallore të biznesmenit dhe zëvendëskryeministrit Behgjet Pacollit, ku po ashtu një kohë tentohej të zhvendosej ... Read More

Në hotelin më të madh në botë asnjë turist kurrë nuk ka fjetur…

08/06/2020

Pothuajse pesë kilometra të bregut me rërë të ishullit baltik të Gjermanisë, Rügen, shtrihet hoteli më i madh në botë. Që të gjitha 10.000 dhomat ... Read More

Burgu më i vogël në botë, pamje përbrenda tij

12/05/2020

Sark është një ishull i vogël me vetëm 2.1 kilometra katrorë, me një popullsi të vogël, 500 ose më shumë banorë, dhe, siç tregojnë këto ... Read More

Shpella plot mister që gjendet në Shqipëri

28/11/2019

Disa kilometra larg qytetit të bukur të Librazhdit ndodhet një fshat i vogël i quajtur Gizavesh. Në pamje të parë të jep përshtypjen e një ... Read More

Horsenation: 600 kilometra mbi kuaj përmes bukurive të Shqipërisë

04/05/2019

Çfarë ndodh kur dy kalërues të zakonshëm vendosin të përshkojnë 600 kilometra mbi kalë nëpër një prej vendeve më pak të njohura të Evropës? Njihuni ... Read More

Ishulli i gjarpërinjve në Brazil, ku helmi të vret në mënyrën më të keqe

21/04/2019

Në Brazil, 33 kilometra larg qytetit të Sao Paulos gjendët një vend që quhet ‘Ishulli i Gjarpërinjve’. Ky ishull është i frikshëm dhe besohet se ... Read More

Vesekovci i Vushtrrisë, fshati që i kanë mbetur vetëm dy familje (Video)

22/03/2019

Rreth njëzet kilometra larg Vushtrrisë në pjesën veriore të saj, gjendet fshati Vesekovc. Ky vend malor ka mbetur vetëm me dy familje. Madje as ata ... Read More

Voziti për 18 minuta me 100 km/h me të birin 4-vjeçar në kulm, australianes i konfiskohet patentë shoferi (Video)

08/03/2019

Nëna e cila kishte vozitur me 100 kilometra në orë derisa në kulmin e veturës po qëndronte djali i saj katërvjeçar, ka mbetur pa patentë ... Read More

Peshqit mbushin rrugët e Maltës, kalimtarët sfidojnë dallgët gjigante për ti marrë (Video)

26/02/2019

Erërat e fuqishme me shpejtësi 100 kilometra në orë goditën ishullin e Maltës. Kjo bëri që në dallgët gjigante të nxirrnin peshqit në rrugë. Dhe ... Read More

Pojata 100 vjeçare në Metehi, i vetmi objekt i tillë në Llap (Video)

19/02/2019

14 kilometra larg Podujevës gjendet fshati Metehi, një vendbanim fushor i rrafshët, përmes të cilit kalon lumi Llap. Në këtë vend gjendën disa objekte të ... Read More

Çfarë i ndodhë trupit kur qëndroni ulur për një kohë të gjatë

25/01/2019

Qeniet njerëzore janë të krijuara për të ecur shumë kilometra çdo ditë, por stili modern i jetesës ka ndikuar që shumë prej nesh të bëjmë ... Read More