Tag: Kalifornia

Julian Deda nxjerr zbuluar Marinën, moderatorja paska një surprizë për sezonin e ri të “Kalifornias”

16/01/2020

Sezoni televiziv i emisionit “Kalifornia”, nën moderimin e Marina Vjollcës u mbyll me sukses këtë vit, por mesa duket, në sezonin e dytë emisioni do ... Read More

47 shtete federale amerikane kundër Facebook

08/11/2019

Kalifornia është duke hetuar zbulimin e informacionit të përdoruesve të Facebook për Cambridge Analytica dhe partnerët e tjerë. Kjo u zbulua nga autoritetet e këtij ... Read More

Vetëm 21 vjeçare, por ka vizituar afër 200 vende të botës

07/06/2019

 Një rekord i ri botëror. Më 31 maj, vajza nga Kalifornia vizitoi vendin e fundit që i mungonte, Korenë e Veriut. Lexie u bë personi ... Read More

16 shtete padi kundër Trump: Po abuzon me fondet

19/02/2019

19 Shkurt 2019 / 9:44 16 shtete amerikane, te drejtuara nga Kalifornia janë bërë bashkë për të paditur administratën e presidentit Donald Trump mbi vendimin ... Read More

Përndjekësi i Rihannës shpallet fajtor për vandalizëm dhe tentim vjedhje, por nuk do të shkojë në burg

07/02/2019

Një person nga Kalifornia i cili u arrestua në shtëpinë e Rihannës në Hollywood Hills vitin e kaluar, me shpresën për të kryer marrëdhënie seksuale ... Read More

Lakers befasohen në shtëpi nga Clevelandi, kampioni triumfon ndaj Dallasit

14/01/2019

Los Angeles Lakers po vuajnë pa yllin kryesor LeBron James. Skuadra nga Kalifornia ka pësuar humbje befasuese në Stamples Center nga Cleveland Cavaliers 95:101. Ylli ... Read More