Tag: ishpresidentit

Endrit Thaçi nis fushatën!

15/01/2021

Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka nisur fushatën për Partinë Demokratike të Kosovës, shkruan Express. Në llogarinë e tij në Instagram, ai ka publikuar ... Read More

Nga vendimi për vrasjen e Bin Laden, tek jeta në Shtëpinë e Bardhë, Obama sjell librin e parë

17/11/2020

Vëllimi i parë i kujtimeve të shumëpritura të ish-presidentit amerikan Barack Obama “Një tokë e premtuar” do të dalë nesër.Në libër tregohet për vendimin për ... Read More

Ndërroi jetë para pak ditësh, familja nuk po varros dot Lorenzo Sanz! Trupi i ish-presidentit të Reali ka humbur!

27/03/2020

Denoncim makabër i njërit prej fëmijëve të Lorenzo Sanz, ish-presidentit të Real Madridit, që ndërroi jetë për shkak të koronavirusit më 21 mars. Familja nuk ... Read More

Michelle Obama sjell një foto të fëmijërisë, nuk do ta njihni

12/04/2019

Michelle Obama tashmë njihet si bashkëshortja e ish-presidentit të Amerikës, Barack Obama. Dhe në bazë të përshkrimit që ka bërë në postimin e fundit duket ... Read More

Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez marrin një letër të shkruar me dorë nga Barack Obama duke i uruar ata për fejesën

22/03/2019

Lajmet për fejesën e të famshmëve nuk i kanë ikur ish-presidentit amerikan, Barak Obama. 57-vjeçari mori pak kohë për t’i shkruar një letër të veçantë ... Read More

Adnan Merovci tregon se si e refuzoi Ibrahim Rugova takimin me Paskal Milon në Rambuje

23/02/2019

Adnan Merovci, njeriu më i afërt i ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka shpalosur detaje nga qëndrimi i delegacionit të Kosovës në Konferencën e Rambujesë, 20 vjet ... Read More

Beqiri i reagon Thaçit: Ibrahim Rugova dhe flamuri dardan janë vet historia jonë

23/02/2019

Vula presidenciale e ish-Presidentit historik, Ibrahim Rugova është hequr nga dekoratat dhe komunikimet me ndërkombëtar qysh kur në krye të presidencës ka ardhur Hashim Thaçi. ... Read More

Rrëfimi i bashkëpunëtorit të Rugovës, Muhamet Hamiti: Takimi i fundit me Rugovën, letra për vdekjen e Mark Sopit (Video)

21/01/2019

Muhamet Hamiti, njëri nga bashkëpunëtorët më të ngushtë të ish-Presidentit, rrëfen për momentet e fundit të jetës së Ibrahim Rugovës, për të cilat thotë se ... Read More

LDK: Të vendosur për ruajtjen e kufijve

21/01/2019

Në 13 vjetorin e vdekjes së ish-presidentit, Ibrahim Rugova, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar akademi përkujtimore. Me këtë rast, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ... Read More

Thaçi: Presidenti Rugova ishte njeri i dialogut dhe angazhimeve unifikuese

21/01/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova në 13 vjetorin e vdekjes. Presidenti Thaçi ka thënë se ish-presidenti ... Read More

Kryeministri thotë se nuk ka mundësi që të rriten më shumë pagat e mësimdhënësve

21/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinajt gjatë vizitës që bëri te varri i ish-presidentit, Ibrahim Rugova, u pyet edhe për vendimin e SBASHK-ut për vazhdimin e ... Read More

Haradinaj: Presidenti Rugova krijoi një doktrinë të një shtetit paqësor

21/01/2019

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë homazhe te varri i ish-Presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova, në 13 vjetorin e vdekjes së tij. ... Read More