Tag: informacionit

Policia i sekuestron makinën Ilda Bejlerit pas aksidentit, ja veprat penale të moderatores

13/02/2020

Në vijim të informacionit të dhënë në lidhje me aksidentin e ndodhur në Bulevardin “Gjergj Fishta”, më datë 12.02.2020, ku ka mbetur e dëmtuar shtetasja ... Read More

47 shtete federale amerikane kundër Facebook

08/11/2019

Kalifornia është duke hetuar zbulimin e informacionit të përdoruesve të Facebook për Cambridge Analytica dhe partnerët e tjerë. Kjo u zbulua nga autoritetet e këtij ... Read More

GTA VI do të jetë e frymëzuar nga Pablo Escobar

06/07/2019

Një rrjedhje e informacionit ka thënë se “Rockstar” është duke punuar fuqishëm me videolojën e radhës nga seritë shumë të suksesshme Grand Theft Auto (GTA). ... Read More

Fidan Rama tregon detaje nga Samiti i Berlinit: Edi Rama refuzonte kthimin në Prishtinë (Video)

07/05/2019

Drejtori i Informacionit në RTV Dukagjini, Fidan Rama, i cili ka raportuar gjatë Samitit të Berlinit, ka treguar detaje interesante nga ajo ngjarje. Rama, në ... Read More

Zbulohen specifikat shtesë të Huawei P30 dhe P30 Pro

18/03/2019

Huawei ka konfirmuar se më 26 mars, ata do të zyrtarizojnë Huawei P30 dhe P30 Pro. Tani në sajë të informacionit të rrjedhur nga WinFuture.de, ... Read More

​www “feston” 30-vjetorin

12/03/2019

Laboratori bërthamor i world wide web (www), feston sot 30-vjetorin e sistemit të informacionit global duke nxjerrë në pah përfitimet që shkenca mund t’i sjellë ... Read More

Gjashtë mënyrat e shpejta për të kuptuar kur dikush ju gënjen në pak sekonda

28/02/2019

Sipas statistikave, ne marrim 90 për qind të informacionit nëse një person është i ndershëm nga gjuha e trupit të tyre Ne analizojmë pozicionin e ... Read More

Gjykata Themelore Shkupi 1: Gruevski është i obliguar vullnetarisht të paraqitet për vuajtjen e dënimit me burg

05/10/2018

Pas informacionit të sotëm se Gjykata e Apelit në Shkup pjesërisht e ka pranuar ankesën e të pandehurit të parë Gjoko Popovski për lëndën “Tanku” ... Read More