Tag: hënën

Vajza e Bill e Melinda Gates reagon për herë të parë pas lajmit për ndarjen e prindërve të saj

05/05/2021

Bill Gates, bashkëthemelues dhe ish-CEO i Microsoft, njoftoi të hënën se ai dhe bashkëshortja e tij, Melinda Gates, po ndahen pas 27 vitesh martesë. Pas ... Read More

Përfundon telenovela, Ronaldo vendos ta vesh këtë fanellë sezonin e ri

03/05/2021

Cristiano Ronaldo ka vendosur të mbetet te Juventusi. Mediat italiane kanë raportuar të hënën se ylli portugez dëshiron ta respektojë kontratën me ekipin nga Torino. ... Read More

UEFA ndryshon formatin e Champions Leagues

16/04/2021

Propozimi i formatit Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do të miratojë në mbledhjen e radhës, që do të mbahet të hënën e ardhshme, formatin e ri ... Read More

E eliminoi nga “Love Story”/ Vivien shpërthen ndaj Saimirit

23/12/2020

Të hënën, Saimiri i “Love Story” u përfshi në një debat të ashpër me Vivienin, të cilin e eliminoi në fund të mbrëmjes.Gjithçka nisi nga ... Read More

Milan mori një lajm të keq pas ndeshjes kundër Romës

27/10/2020

Milan mori vetëm një barazim në shtëpi kundër Romës të hënën në mbrëmje. AC Milan do të jetë pa Gianluigi Donnarumma dhe Jens Petter Hauge ... Read More

Napoli me shumë mungesa në derbin kundër Inter

05/01/2020

20:40 | 5 Janar 2020 20:40 | 5 Janar 2020 Napoli pret të hënën Interin pa të lënduarit Dries Mertens, Kalidou Koulibaly, Faozi Ghoulam dhe ... Read More

Dështon misioni indian në Hënë, stacioni hapësinor humb kontaktet me sondën

07/09/2019

Përpjekjet historike të Indisë për të prekur Hënën, duket se dështuan pak para momentit final. Shkencëtarët humbën kontaktet disa minuta para mbërritjes së sondës “Chandrayaan-2”, ... Read More

Rekord i ri botëror, në Etiopi mbillen 350 milion pemë për 12 orë

30/07/2019

Etiopianët mbollën 350 milion pemë të hënën, për të cilën zyrtarët thanë se do të jetë një rekord botëror. Nisma ambicioze e kryeministrit Abiy Ahmed ... Read More

Ilaçet e zakonshme e rrisin deri 50 për qind rrezikun nga demenca

25/06/2019

Sipas një studimi të publikuar në hënën në revistën “JAMA Internal Medicine”, ilaçet që rekomandohen shpesh nga mjekët për probleme të ndryshme shëndetësore, përfshirë ilaçet ... Read More

Sa i vjetër është “Njeriu në Hënë”?

24/06/2019

Modeli në formë fytyre me dritë dhe errësirë në Hënën e plotë është një shembull klasik i pareidolias, ku mendjet tona krijojnë objekte të njohura ... Read More

Lista Serbe akuzon opozitën serbe se planet e tyre janë rrenë e mashtrime

25/05/2019

Lista serbe ka vlerësuar sot, në prag të mbledhjes së Kuvendit të Serbisë për Kosovën të hënën, më 27 maj, se liderët opozitarë të Serbisë ... Read More

Aksident në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, lëndohen pesë persona

06/05/2019

Një aksident trafiku ka ndodhur të hënën rreth orës 13:00 në magjistralen Mitrovicë – Prishtinë, saktësisht në fshatin Pestovë, ku raportohet se ka të lënduar. ... Read More