Tag: Gjermania

Gjermania nuk fal edhe në ndeshjen e fundit/ Maqedonia e Veriut shkruan tjetër histori, siguron play-off

14/11/2021

Gjermania i mbyll kualifikueset e Botërorit me fitoren 1-4 në Armeni, duke dëshmuar se humbja me Maqedoninë në shtëpi ishte thjesht një aksident. Më pas ... Read More

Përfundon ndeshja Gjermani – Danimarkë, rezultati është ky

02/06/2021

Statistikat e ndeshjes. Gjermania ka regjistruar barazim prej 1-1 në ndeshjen miqësore të zhvilluar kundër Danimarkës në Tivoli Stadion Neu. Gjysma e parë nuk prodhoi ... Read More

Zvicra fiton fal Shaqirit, fitojnë edhe Italia e Gjermania.

29/03/2021

Shaqiri ia siguron fitoren Zvicrës, fitojnë edhe Italia e Gjermania. Xherdan Shaqiri me golin e tij ia siguroi Zvicrës një fitore minimale kundër Lituanisë, ndërkohë ... Read More

BE-ja përfshihet nga vala e tretë e COVID-19

14/03/2021

Vala e tretë Covid-19 përfshin të gjithë BE-në. Italia, Franca, Gjermania dhe Polonia shohin rritje të niveleve të infeksionit Një valë e tretë e pandemisë ... Read More

I shkriu zemrën, Xheri publikon fotografinë e parë me mbesën e saj Poem Blu

07/02/2021

Ledri bashkë me partneren Sarën dhe vajzën, Poem Blu kanë ardhur nga Gjermania në Kosovë. E mbesës së vogël gjyshërit Agron dhe Xheraldina Vula i ... Read More

Gjermania kërkon infermierë vullnetarë

10/01/2021

friendly young nurse talking to senior patient Gjermania ka numër të mjaftueshëm shtretërish intensivë dhe aparatesh intubimi, problemi qëndron tek mungesa e personelit që do ... Read More

Gjermania mposht minimalisht Çekinë, Belgjika përmbysë Zvicrën

11/11/2020

Belgjika përmbysë Zvicrën, Gjermania mposht minimalisht Çekinë. Kombëtarja e Belgjikës ka përmbysur Zvicrën për fitore 2:1 ndërsa Gjermania ka mundur minimalisht Çekinë, 1:0, në ndeshjet ... Read More

Gjermania i dhuron Kosovës teste për Covid-19

10/07/2020

6 mijë teste e 5500 kite për ekstrahim, Gjermania ia dhuroi Kosovës. Por, pavarësisht ndihmës, shteti i madh Evropian, nuk po i njeh testimet që ... Read More

Hapen lokalet në Gjermani, kështu po e mban distancën kjo kafene

15/05/2020

Vendet europiane ngadalë po i kthehen jetës normale. Një nga to është edhe Gjermania, ku masat e vendosura nga shteti janë duke u relaksuar. Kjo ... Read More

2 lojtarë pozitiv me Covid-19, i gjithë ekipi gjerman në karantinë për 14 ditë

10/05/2020

Gjermania u shndërrua në lokomotivën e europës teksa është shteti i parë në kontinentin e vjetër që lejoj rifillimin e aktiviteteve sportive. Sipas datës së ... Read More

Gjermania s’e ndalon “Huawei”-n, pavarësisht paralajmërimit amerikan për spiunim

16/10/2019

Gjermania ka lëshuar një projekt udhëzues të brezit të ardhshëm të sigurisë pa tela që nuk parashikon ndalimin e “Huawei”- t. Sidoqoftë, SHBA-ja ka paralajmëruar ... Read More

E shiti virgjërinë, çmimi do iu befasojë

11/10/2019

Një grua nga Gjermania ka shitur virgjërinë e saj për mijëra euro pasi u lodh duke pritur për “djalin e duhur”. Mandy, e cila dëshiron ... Read More