Tag: gjermane

Jovic i thotë ‘JO’ Milanit, mësohet arsyeja

22/01/2021

Jovic refuzoi Milanin për shkak të Ibrahimovicit. Sipas gazetës gjermane BILD, Luka Jovic refuzoi një lëvizje në Milan për shkak të Zlatan Ibrahimovicit. Kjo pasi ... Read More

Zyrtare: Klubi i njohur gjerman shkarkon trajnerin

18/12/2020

Schalke shkarkon trajnerin. Manuel Baum nuk është më trajner i Schalkes. Skuadra gjermane ka vendosur të ndërpresë bashkëpunimin me Baum, pas rezultateve të dobëta këtë ... Read More

Klopp e do me çdo kusht këtë lojtar në janar

07/12/2020

Klopp e do mbrojtësin e talentuar të skuadrës gjermane në janar. Liverpooli është i vendosur të bëjë një goditje në mbrojtje në afatin kalimtar të ... Read More

Klubi gjerman tallet keq me Xhakën

07/12/2020

Klubi gjerman tallet keq me Granit Xhakën. Klubi i Bundesligës gjermane, Augsburg, e ka tallur keq mesfushorin shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka, pas paraqitjes së ... Read More

Shkencëtarët zbulojnë shenjat më të rënda të koronavirusit

06/12/2020

Shkencëtarët gjermanë zbulojnë shenjën paralajmëruese të formës më të rëndë të koronavirusit Studiuesit kanë identifikuar qeliza të pazhvilluara të gjakut që mund të sinjalizojnë ndërlikimet ... Read More

Pse shqiptarët çmenden pas Benz-it? Gazetari gjerman realizon foto-reportazhin që jep përgjigje

19/11/2020

Gazeta e njohur gjermane FAZ ka përgatitur një foto-reportazh nga rrugët e Shqipërisë, ku dominojnë makinat Mercedes. Autori i shkrimet është David Klaubert, që synon ... Read More

Lajm katastrofal për Bayernin

08/11/2020

Lëndohet Kimmich. Klasikja gjermane në mes të Borussia Dortmund dhe Bayern Munich i takoi kësaj të fundit, por duket se lajme jo të mira vinë ... Read More

Ja çfarë i ndodh pas 2 vitesh një 30-vjeçari që ka qenë infektuar me koronavirus

15/08/2020

Një grup mjekësh gjermanë po studiojnë pasojat afatgjata te pacientët me Covid-19. Sipas tyre edhe kur kalon lehtë, infektimi dëmton rëndë edhe te të rinjtë ... Read More

Gjermani, 400 raste të reja me COVID-19 në kompanitë e përpunimit të mishit

17/06/2020

Një kompani gjermane për përpunimin e mishit raportoi sot se, që nga fillimi i kësaj jave, 400 punëtorë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. “Nga 500 ... Read More

Kur Kosova kishte 6 traktorë dhe 16 shtëpi me rrymë

23/05/2020

Gazeta prestigjioze gjermane ‘Der Spiegel’ ka publikuar nje shkrim të vitit 1969 nga arkiva për gjendjen politike dhe ekonomike të shqiptarëve në Kosovë gjatë luftës ... Read More

Në Gjermani e bëjnë fakt të kryer, media prestigjioze zbulon se Rashica ka arritur akordin paraprak me…

12/05/2020

Një lajm i bujshëm ka qarkualluar ditën e sotme në median prestigjioz gjermane “Bild”. Milot Rashica ka arritur akordin paraprak me klubin e Lajpcig. Këta ... Read More

Kompania gjermane, 1 mijë euro bonus punëtorëve për gjysmë orari punë

23/03/2020

Kompania gjermane ‘Liqui Moly’ do t’u paguajë një bonus punëtorëve prej 1.000 € Është bërë e ditur se kompania “LIQUI MOLY” kundërshton virusin korona dhe ... Read More