Tag: gjë

Ja pse nuk duhet të hani akullin që krijohet pas borës

12/01/2021

Ndërsa mund të jetë joshëse të hani akullin që krijohet pas borës kjo gjë mund të jetë edhe shumë e rrezikshme, për këtë arsye meteorologët ... Read More

Alpinistja Arineta Mula vrapon 7 kilometra zbathur

10/01/2021

Derisa Kosovën e ka mbuluar bora dhe temperaturat janë në minus, kjo gjë nuk po paraqet problem për alpinisten kosovare Arineta Mulen. Alpinistja Arineta Mula ... Read More

Adrola Dushi super seksi për Krishlindje

24/12/2020

Adrola Dushi rrëmben vëmendje pothuajse me çdo gjë që ndan me ndjekësit në rrjete sociale. Artistja, e cila ka shume ndjekës në Instagram, së fundmi ... Read More

Ja çka po vazhdon ta përhap koronavirusin më shpejt se çdo gjë tjetër

13/12/2020

Kjo çështje problematike vazhdon të përhap koronavirusin më shpejt se çdo gjë tjetër. Tani që vaksina Pfizer është aprovuar për përdorim emergjent nga Administrata e ... Read More

Vazhdimi i kontratës me Ibrahimoviç, Massara thotë se kjo varët nga kjo gjë!

07/12/2020

Drejtori sportiv i Milani thotë se bisedimet e kontratës së Ibrahimovic varen nga një gjë. Drejtori Sportiv i AC Milan, Federic Massara, tha se klubi ... Read More

Afronës nuk i bën përshtypjes 28 Nëntori, ja si është veshur sot

29/11/2020

Ja si është veshur sot. Përderisa rrjetet sociale janë mbushur kuq e zi, një gjë e tillë nuk ka ndodh të bashkëshortja e Bleros. Afrona ... Read More

Studimi i ri bën zbulimin e madh, kjo gjë shkatërron koronavirusin për vetëm 30 sekonda

15/11/2020

Kjo gjë shkatërron koronavirusin për vetëm 30 sekonda. Sipërfaqet e ndotura me koronavirusin që shkakton COVID-19 u zbulua se lirohen plotësisht nga patogjeni kur trajtohen ... Read More

4 mënyra të lehta për të humbur peshë ndërsa flini

13/11/2020

Ju fleni, pesha zhduket – një gjë e përsosur apo jo? Shikoni se si humbni peshë gjersa flini. Palestër në mbrëmje Harrojeni sesionin e mëngjesit ... Read More

Qenkan bashkë? “Më ka marrë malli”, Stresi bën publike bisedën e fundit me Keisin

11/10/2020

Janë apo s’janë bashkë? Një gjë është e sigurt se sa herë Stresi flet për Keisin, të gjithë jemi sy e veshë. Kështu ka ndodhur ... Read More

Goditja ne tru është shkaku i dytë kryesor i vdekjes: 10 mënyra për ta njohur atë përpara se të ndodhë

22/08/2020

Aksidenti cerebrovaskular (goditja) ndodh si rezultat i furnizimit të pamjaftueshëm të gjàkut në tru, gjë që çon në mungesë të oksigjenimit në zonat e trurit. ... Read More

Ky kombinim ilaçesh pastron njollat e verdha në banjën tuaj “sa hap e mbyll sytë”

21/08/2020

Nëse ka një gjë që bezdis të gjitha gratë, burrat, mamatë dhe njerëzit pastërtor është ajo njolla e verdhë që krijohet në tualetet e shtëpisë, ... Read More

Tri mënyra të lehta për ta hequr çamçakëzin nga rrobat

30/07/2020

Sa e mirë do të ishte një gjë sikurse heqja e çamçakëzit nga rrobat brenda pak minutave? Mos u brengosni, nuk sugjerojmë që t’i hidhni ... Read More