Tag: fushatën

Endrit Thaçi nis fushatën!

15/01/2021

Djali i ish-presidentit Hashim Thaçi, Endriti ka nisur fushatën për Partinë Demokratike të Kosovës, shkruan Express. Në llogarinë e tij në Instagram, ai ka publikuar ... Read More

Kosova i mëson sot kundërshtarët në fushatën kualifikuese për Kupën e Botës 2022

07/12/2020

Kosova do t’i mësojë kundërshtarët e vet në fushatën kualifikuese për Kupën e Botës – e cila do të zhvillohet në Katar në vitin 2022 ... Read More

Facebook dhe YouTube ndërmarrin masa kundër kurimeve të pakonfirmuara shkencërisht

08/07/2019

Facebook dhe YouTube po ndërmarrin fushatën kundër kurimeve nga kanceri deri tek obeziteti, që rezultojnë pa asnjë konfirmim shkencor të efektivitetit të tyre, njofton “Wall ... Read More

17 këmbësorë kanë vdekur në komunikacion nga fillimi i këtij viti

24/05/2019

Policia e Kosovës ditë më parë ka lansuar fushatën vetëdijësuese “Të gjithë jemi këmbësorë”. Qëllimi i kësaj fushate është sensibilizimi i këmbësorëve për rrezikun në ... Read More

PDK dhe VV hapin zyrtarisht fushatën zgjedhore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në veri

13/05/2019

Dy partitë shqiptare Partia Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje, kanë hapur sot zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat veriore: Mitrovicë e Veriut, ... Read More

Vetëvendosje në Ferizaj “Kundër PANhajnisë”: Pa drejtësi e siguri nuk mund të ketë zhvillim e punësim

21/04/2019

Lëvizja Vetëvendosje, ka vazhduar me fushatën “Kundër PANhajnisë”. Këtë të diel, VV, ka takuar qytetarët e Ferizajt. U tha se, Qeverisja e re do të ... Read More

Pendarovski kërkon mbështetje për integrimin e vendit

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:34:38+02:00 Kandidati për President, Stevo Pendarovski fushatën parazgjedhore e fokusoi në konceptin e integrimeve Euro-Atlantike. Ai gjatë fjalimeve të tij nëpër tubime, ardhmërinë e ... Read More

Përfundon fushata, nga mesnata heshtje zgjedhore

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:19:23+02:00 Kandidatët presidencial sot përfundojnë fushatën zgjedhore. Kandidati i cili përkrahet nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka dje me tubimin në Tetovë ... Read More

Pendarovski: Nuk do të lejojmë ata që e kanë nxirë shtetin, të kthehen përsëri

14/04/2019

S A 2019-04-14T15:36:03+02:00 Kandidati për president i mbështetur nga partitë në pushtet StevO Pendarovski, fushatën për e zhvilloi para qytetarëve të Strumicës. Pendarovski tha se ... Read More

Tubim i VMRO-së në Krushevë dhe Prilep

13/04/2019

S A 2019-04-13T15:43:28+02:00 VMRO DPMNE-ja tubimin për fushatën presidenciale e zhvilloi në Krushevë dhe Prilep. Në këtë tubim për shkaqe shëndetësore mungoi vet kandidatja e ... Read More

Vazhdon fushata zgjedhore e kandidatëve për president

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T10:27:33+02:00 Kandidatët për presidentë të vendit sot e vazhdojnë fushatën zgjedhore me takime me qytetarët dhe me tubime në të cilat do t’i paraqesin ... Read More

Kandidatët presidencialë vazhdojnë fushatën parazgjedhore

09/04/2019

Alsat 2019-04-09T08:06:20+02:00 Kandidatët presidencialë edhe sot në takime me qytetarët, në tribuna dhe në mitingje do e vazhdojnë fushatën me prezantimin e programeve dhe koncepteve ... Read More