Tag: Familjare

Sulmohet nga familjari i pacientit një infermiere në Infektivë

12/01/2021

Një infermiere është sulmuar fizikisht në vendin e punës mbrëmë nga një familjare e një pacienti. Ngjarja ka ndodhur në Klinikën Infektive. Lajmin e ka ... Read More

“Nga ky vit i vështirë, uroj të na ‘sherojë’ dashuria!” Rudina Dembacaj poston kartolinën familjare për festa

25/12/2020

Rudina Dembacaj ka uruar ndjekësit për Krishtlindje me disa foto familjare krah vajzës së saj, Viktorias dhe partnerit Mark Frrokut. Të tre ata kanë pozuar ... Read More

Fejohet ish-futbollisti i Prishtinës, dalin pamjet nga fejesa

25/12/2020

Është fejuar ish-futbollisti i Prishtinës. Liridon Latifi në një ceremoni familjare, ka kurorëzuar sonte me fejesë lidhjen disa vjeçare me vajzën nga Prishtina, Genta Mushica. ... Read More

Me këto fjalë prekëse e kujton Shkurte Fejza, Ismet Pejën

24/11/2020

Ikona e muzikës qytetarë, Ismet Peja ka vdekur një ditë me parë. Familjarë, kolegë dhe adhurues të muzikës së tij, i dhanë sot lamtumirën e ... Read More

Në Malishevë, djali rrah nënën e tij

03/05/2019

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast të dhunës familjare në Malishevë.  Siç ka njoftuar PK në raportin 24-orësh, një person ka ushtruar dhunë ... Read More

Familjarët kërkojnë zbardhjen e fatit të të pagjeturve dhe ndëshkim për kriminelët serbë

27/04/2019

Qindra qytetarë, familjarë të personave të vrarë e të zhdukur në luftë, e përfaqësues të institucioneve, kanë bërë homazhe të shtunën në kompleksin memorial në ... Read More

KFOR-i italian dhuroi pajisje mjekësore për QKMF-ën në Malishevë

26/04/2019

Sot në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Malishevë, ka qëndruar komandanti i grupit shumëkombësh luftarak-perëndim të KFOR-it, kolonel Gianfranco Di Marco, i shoqëruar edhe ... Read More

Punëtorët teknikë të Prishtinës kërcënojnë me grevë të përgjithshme

17/04/2019

Punëtorët teknikë të disa shkollave të Prishtinës, punëtorët e sigurimit dhe të Qendrave Mjekësore e Familjare të Prishtinës të përkrahur nga Sindikata e Pavarur e ... Read More

Familjarët e të rënëve në Betejën e Koshares: Institucionet na harruan

09/04/2019

Në përvjetorin e 20 të Betejës së Koshares u kujtuan të rënët e saj. Familjarë të të rënëve me lot në sy deklarojnë se institucionet ... Read More

Fetnete Ramosaj u cilësua ikonë e luftës në Dukagjin

07/04/2019

Qytetarë të shumtë, familjarë, miq dhe bashkëluftëtarë, kanë bërë homazhe pranë arkivolit të ish luftëtares së UÇK-së, Fetnete Ramosajt. Homazhet janë mbajtur në hollin e ... Read More

Analistët: Punësimet partiake në Ekipin Negociator, mund ta dëmtojnë Kosovën në dialogun me Serbinë (Video)

03/04/2019

Ekipi Negociator mund të emërojë njerëz të rinj, në bazë të preferencave politike e familjare. Por, njohësit e çështjeve politike thonë se kjo gjë do ... Read More

Daut Haradinaj: AAK ka përfituar nga vendosja e taksës (Video)

03/04/2019

Deputeti i AAK-sëë, Daut Haradinaj tha se është kundër normës së punësimeve familjare dhe partiake. Ai këto komente i bëri në emisionin Debat Plus me ... Read More