Tag: Eksperti

Pogba në verë largohet nga Mancehster Unitedi

04/01/2021

Paul Pogba në verë do të largohet nga skuadra e Manchester Unitedit. Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano ka njoftuar se mesfushori i Manchester Unitedit, Paul ... Read More

Kur ndihet ndikimi i vaksinës kundër koronavirusit? Flet eksperti italian

07/12/2020

Eksperti italian tregon se kur ndihet ndikimi i vaksinës kundër koronavirusit. Andrea Crisanti është një nga epidemiologët kryesorë të Italisë. Ai ishte ideatori i strategjisë ... Read More

Vaksina kundër Covid-19, Fauci e bën këtë gjë

05/12/2020

Fauci u kërkon falje britanikëve. Anthony Fauci, eksperti i lartë i sëmundjeve infektive amerikane, ka kërkuar falje për vërejtjet që dukej se kritikonin procesin e ... Read More

Alarmi: Gjashtë deri 12 javët e ardhshme më të errëtat që nga fillimi i pandemisë

19/10/2020

Gjashtë deri 12 javët e ardhshme më të errëtat që nga fillimi i pandemisë. Eksperti i sëmundjeve infektive paralajmëron se 6 deri në 12 javët ... Read More

Ekspertët: Koronavirusi mund të mos zhduket kurrë

24/07/2020

Eksperti i sëmundjeve infektive dhe drejtori i Qendrës për Hulu mtim të Sëmundjeve Infektive në Minesota, Michael Osterholm, ka thënë se ka shumë mundësi, që ... Read More

Dhjetë rregulla për mbrojtje kundër kancerit

29/09/2019

Eksperti i njohur turk për onkologji në spitalin “Memorial Atasehir”, prof. dr. Gokhan Kandemir, ka deklarua që çdo vit nga kanceri vdesin një numër i ... Read More

Sylë Tahirsylaj tregon se çfarë moti do të mbajë gjatë javës në Kosovë

30/04/2019

Eksperti i meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj në një deklaratë të dhënë për Telegrafin ka treguar se çfarë moti do të mbajë gjatë javës në Kosovë. Ai ... Read More

Tahirsylaj paralajmëron vërshime, në rast se vazhdojnë reshjet e shiut

09/04/2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se në vend do ketë reshje atmosferike të kohë pas ... Read More

Tahirsylaj: Nga dita e enjte do të ngriten temperaturat

12/03/2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se ndryshimi i motit në vend nuk është gjendje e ... Read More

Mot i mirë gjatë javës, flet eksperti i meteorologjisë

05/02/2019

Eksperti i meteorologjisë dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, në një prononcim për Telegrafin ka thënë se në ditët në vazhdim do të kemi mot kryesisht ... Read More

Bugajski: Kosova duhet të bëjë kujdes në dialog, sepse mund të mashtrohet

26/01/2019

Analisti dhe eksperti amerikan për çështjet e Ballkanit, Janusz Bugajski mendon se Kosova duhet të jetë jashtëzakonisht e kujdesshme gjatë procesit të dialogimit, ndryshe ajo ... Read More

Hazard largohet nga Chelsea vetëm për Real Madridin

17/01/2019

Eden Hazard do të largohet nga Chelsea për Real Madridin ka thënë eksperti belg i futbollit, Kristof Terreur. E ardhmja e yllit belg ka qenë ... Read More