Tag: duhet

Gjuha e bardhë dhe barku i fryrë paralajmërojnë këtë sëmundje

17/01/2021

Hormonet kanë një rëndësi të madhe për shëndetin, prandaj duhet të bëni kujdes me shenjat paralajmëruese. Çdo gjë që ndodh në trupin tonë është rezultat ... Read More

A duhet të vaksionohen përsonat që e kanë kaluar Covidin

16/01/2021

Specialisti i sëmundjeve infektive tregon se a duhet të vaksinohen ata që e kanë tejkaluar COVID-19. Pavarësisht infektimit fillestar, Qendra amerikane për Parandalimin dhe Kontrollin ... Read More

5 arsye pse duhet ta konsumoni patjetër mëngjesin

15/01/2021

Ne kemi listuar më poshtë pesë arsye përse duhet të hani mëngjes çdo ditë. Nëse mendoni të hiqni dorë nga mëngjesi për të rënë nga ... Read More

Test psikologjik dashurie: ajo ç’ka sheh në fillim zbulon si je në marrëdhëniet e tua

13/01/2021

Duhet vetëm të shihni këtë imazh për një moment dhe të kuptoni çfarë patë në fillim. Lejojeni intuitën tuaj të veprojë dhe qëndrojini besnik asaj ... Read More

Ja arsyet se pse duhet të hani mandarina çdo ditë

11/01/2021

Pse duhet të hani mandarina çdo ditë. Të gjitha agrumet janë me të vërtetë të shëndetshme për zemrën. Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe ... Read More

Ja pse duhet të hani mandarina çdo ditë

10/01/2021

Pse duhet të hani mandarina çdo ditë. Të gjitha agrumet janë me të vërtetë të shëndetshme për zemrën. Mandarinat janë fruti më i pëlqyer dhe ... Read More

OBSH alarmon, bën thirrje për shtim të masave në Evropë

07/01/2021

OBSH’ja bën thirrje për shtim të masave në Evropë. Evropa duhet të bëjë më shumë përballë një situate alarmante të përkeqësuar nga qarkullimi i një ... Read More

Galatasaray – Muriqi, lajm bombë nga Italia

05/01/2021

Sulmuesi kosovar nuk e ka treguar veten sa duhet në Lazio dhe një rikthim në Turqi nuk është i pamundur. Vedat Muriqi nuk ka arritur ... Read More

Nëse jeni shtatzënë, ja çfarë duhet të dini në lidhje me vaksinën COVID-19

05/01/2021

Ndërsa vaksina COVID-19 vazhdon të përhapet, njerëzit shtatzënë duhet të shikojnë në historinë e tyre mjekësore dhe faktorët e rrezikut për të përcaktuar nëse ndihen ... Read More

Horoskopi ditor, e hënë 4 janar 2021

04/01/2021

Dashi Ata qe janë ne një lidhje nuk duhet te nxitohen për asgjë. Për gjithçka do bëjnë mire te flasin me qetësi dhe maturi. Beqaret ... Read More

Jse vaksinat e Covid duhet të ruhen në temperatura ekstremisht të ftohta

03/01/2021

Arsyeja ka të bëjë me një përbërës shumë të rëndësishëm. Vaksina e kompanisë Moderna duhet të ruhet në temperatura midis -25 dhe -15 gradë Celcius. ... Read More

Ky pritet të jetë transferi i parë i Juventusit në janar

01/01/2021

Juventus konsideron transferimin e Pelle në janar. Skuadra e Andrea Pirlos nuk ka përformuar si duhet deri me tani në Serie A dhe thuhet se ... Read More