Tag: Drenica

Gjilani – Drenica, formacionet zyrtare

20/10/2021

Formacionet zyrtare: Gjilani – Drenica. Sot (e mërkurë) do zhvillohet super sfida ndërmjet Gjilanit dhe Drenicës. Dy skuadrat që janë duke garuar për titull këtë ... Read More

Çfarë po zihet mes reperëve kosovar? Loredana i dërgon zemra Don Xhonit

10/08/2021

Loredana së fundmi i ka bërë një dhuratë reperit nga Drenica, Don Xhoni. Duket se kanë një miqësi të ngushtë, duke etiketuar njëri-tjetrin në postimet ... Read More

Edhe zyrtarisht Devolli largohet nga Drenica

17/03/2021

Devolli është larguar nga Drenica Lajmin e ka konfirmuar klubi përmes rrjeteve sociale. Devolli ka dhënë dorëheqje pas eliminimit nga Kupa e Kosovës, në çerekfinale, ... Read More

Dalin pamjet: Sërish dhunë në Superligën e Kosovës

15/03/2021

Sërish dhunë në Superligën e Kosovës. Drenica dhe Arbëria kanë zhvilluar derbin kuqezi, derbi që ishte për luftën për mbijetesë. Por pas 90 minutave të ... Read More

Prishtina mposht Drenicën, vazhdon gara e nxehtë për titull

28/04/2019

Ka përfunduar ndeshja në mes të Prishtinës dhe Drenicës. Prishtina dhe Drenica janë përballur në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës. Kryeqytetasit ... Read More

Paqe në Skenderaj, Drenica dhe Ferizaj ndajnë pikët

16/03/2019

Drenica dhe Ferizaj kanë luajtur pa gola në duelin e tretë të zhvilluar mes tyre këtë edicion. Në dy ndeshjet e para, të dyja ekipet ... Read More

Derbi i kuqezinjve, Drenica barazon me Flamurtarin

06/03/2019

Drenica dhe Flamurtari kanë ndarë pikët në kuadër të xhiros së 21-të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Drenicakët nuk kanë arritur të triumfojnë ... Read More

Drenica pa probleme ndaj Ferizajt

23/02/2019

Drenica ka arritur të shënojë fitore të lehtë ndaj Ferizajt me rezultat 3-1 në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Ndeshja nga minuta e parë i ... Read More

Drenica zgjedh kryetarin e ri, fillon ‘blindimi’ i yjeve të ekipit

08/01/2019

Drenica ka filluar një riorganizim në klub, ku ka zgjedhur kryetarin e ri dhe ka filluar bisedimet me shumicën e lojtarëve që t’i vazhdojë kontratat. ... Read More