Tag: dhjetëra

Një sëmundje misterioze e trurit prek dhjetëra kanadezë, nuk dihet çfarë e shkakton atë

02/04/2021

Një sëmundje misterioze e trurit ka prekur dhjetëra njerëz në New Brunswick të Kanadasë, dhe mjekët nuk janë të sigurt pse. Që nga viti 2015, ... Read More

Gjobiten dhjetëra tifozë të Milanit e Interit, kjo është arsyeja

05/03/2021

Grumbullimet para derbit, gjobiten dhjetëra tifozë të Milanit e Interit. Tifozët e Milanit dhe Interit sfiduan pandeminë në 21 shkurt, pasi mijëra prej tyre u ... Read More

Gabimet që bëjnë mësuesit janë të pakorrigjueshme

22/05/2020

“Në rast se ju silleni keq, edhe sikur të mbani dhjetëra leksione morali, ose leksione për nevojën e sjelljes së mirë, nxënësit nuk do të ... Read More

Gjermania aksion kundër gjuhës së urrejtjes online

08/06/2019

Policia gjermane ka bastisur dhjetëra shtëpi në mbarë vendin si pjesë e një fushate të zbatimit të ligjit kundër gjuhës së urrejtjes në internet. Zyra ... Read More

20 vjet nga masakra e Vushtrrisë

22/05/2019

Sot bëhen 20 vjet nga Masakra e Vushtrrisë ku brenda pak orësh në këtë qytet jeta e dhjetëra personave u ndërpre nga forcat policore, ushtarake ... Read More

Grajqevci: Ekzistojnë mijëra fotografi e videoincizime për krimet serbë në Kosovë

18/05/2019

Ka dhjetëra e mijëra fotografi, dokumentacion dhe mijëra orë incizime të krimeve të luftës që Serbia i ka bërë në Kosovë. Kështu thotë kryetari i ... Read More

Shqipëri: Opozita përsëri në protestë, Rama fton për dialog

12/05/2019

Pas ngjarjeve të protestës së të shtunës mbrëma në Tiranë, ku dhjetëra policë e qytetarë mbetën të lënduar nga përplasjet e dhunshme mes vete, 84 ... Read More

Në Shqipëri fermerët përdorin stimulant dhe hormone për rritjen e domates dhe shalqirit!

23/04/2019

Javët e fundit, në redaksinë e emisionit “Fiks Fare” mbërritën dhjetëra ankesa dhe foto për cilësinë e domateve. Sipas tyre, domatja është e pakonsumueshme, pasi ... Read More

180 mijë bletë të gjalla gjenden në çatinë e katedrales Notre Dame

20/04/2019

Dhjetëra mijëra bletë i kanë mbajtura zjarrit shkatërrues që pushtoj katedralen Notre Dame. 180.000 bletët që jetonin në kulmin e katedrales janë zbuluar të gjalla, ... Read More

Kthehen dhjetëra kosovarë nga Siria, Tahiri sot jep detajet

20/04/2019

Dhjetëra kosovarë që kanë qenë në zonat e luftës në Siri janë kthyer mbrëmë në Kosovë me një aeroplan i cili ka mbërritur në orës ... Read More

Hoxha në Portugali: Ne besojmë në vizionin e BE-së, si alternativë e vetme e vlerave të qëndrueshme

08/04/2019

Konferenca Globale Horasis, e cila po mbahet në Portugali, në prani të qindra pjesëmarrësve nga dhjetëra vende të botës, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ... Read More

Eksodi i të rinjve drejt Gjermanisë nuk ka të ndalur

30/03/2019

Alsat 2019-03-30T14:21:05+01:00 Në këtë Institut në Shkup, çdo të premte në mëngjes dhjetëra të rinj hyjnë në provimin e gjuhës gjermane. Ky është njëri nga ... Read More