Tag: Chelsea

Super kompjuteri parashikon fituesin e Premierligës dhe top katërshen

15/10/2021

Chelsea kampion, Manchester United jashtë Ligës së Kampionëve – ky është parashikimi i superkompjuterit. Superkompjuteri është vënë sërish në punë për të parashikuar më të ... Read More

Werner afër largimit nga Chelsea, zbulohet arsyeja

01/10/2021

Werner mund të largohet nga Chelsea. Sulmuesi gjerman po e konsideron të ardhmen e tij pasi nuk po luan rregullisht në ekipin “Blues” Timo Werner ... Read More

Katër mungesa të mëdha te Chelseas ndaj Juventusit

28/09/2021

Chelsea me katër mungesa të mëdha ndaj Juves, Kante është infektuar me COVID-19. Trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel, ka njoftuar se N’Golo Kante do të ... Read More

Nuk ishte Chelseas, Werner donte kalimin te kjo skuadër

26/09/2021

Timo Werner, donte të bashkohej me Manchester United para se të përfundonte lëvizjen e tij në Chelsea zbulon Sport Bild. 25-vjeçari i tha agjentit të ... Read More

Chelsea po e shet Kanten

26/09/2021

Chelsea, është i gatshëm të sanksionojë largimin e N’Golo Kante në 2022 zbulon Fichajes. Mesfushori francez aktualisht është i lidhur me Blutë deri në vitin ... Read More

Chelsea e do yllin 100 milionësh të Juventusit

25/09/2021

Chelsea nuk heq dorë nga nënshkrimi i Federico Chiesa nga Juventusi. Calciomercato raporton se skuadra e Premier League po përgatit një ofertë të re për ... Read More

Chelsea ofron 103 milionë euro për yllin e Juventusit

24/09/2021

Chelsea po ndjek qendërmbrojtësin e Juventusit, Matthijs De Ligt me shpresën për të tërhequr një tjetër transferim mahnitës tre shifror, zbulon Mirror. De Ligt vlerësohet ... Read More

Chelsea me super transferim nga Juventus

23/09/2021

Chelsea është në kërkim të një mbrojtësi për sezonin e ardhshëm dhe po synon Matthijs De Ligtin e Juventusit. Madje, të enjten është raportuar se ... Read More

Chelsea dhe Manchester United pas sensacionit të Ligue 1

19/09/2021

Chelsea raportohet se po përgatit një ofertë për mesfushorin e Monacos, Aurelien Tchouameni. 21-vjeçari, i cili bëri debutimin e tij në Francë në fillim të ... Read More

Premier League si në kohët klasike, Chelsea fiton ndaj Aston Villës, në krye ‘kokë më kokë’ me Manchester United

11/09/2021

Premier League po kthehet në kohët klasike. Chelsea dhe Manchester United pas shumë vitesh po qëndrojnë në krye të kampionatit anglez.Londinezët fituan pastër 3-0 ndaj ... Read More

Formacionet zyrtare: Chelsea – Aston Villa, debuton Saul Niguez

11/09/2021

Chelsea luan për fitore në shtëpi ndaj Aston Villas, formacionet zyrtare. Chelsea dhe Aston Villa kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në ... Read More

Chelsea e gatshme për shkëmbimin e madh me Bayern Munchen

11/09/2021

Chelsea, do të ishte i hapur për një shkëmbim të Leroy Sane nëse Bayern Munich do të vazhdonte insistonte të sjellë Timo Werner përsëri në ... Read More