Tag: Bullgaria

Parashikimi i Baba Vanga për vitin 2021: Toka do gjejë qetësim, zbulohet kura për kancerin

24/12/2020

Publikohet parashikimi i Baba Vangës për vitin 2021. E moshuara nga Bullgaria ka parashikuar se do të ndalojë prodhimi i benzinës dhe se trenat do ... Read More

Një lajm i mirë: Ky shtet lehtëson masat për pushuesit kosovar, ja cilat plazhe mund t’i vizitoni

27/07/2020

Bullgaria do të lejojë turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë vendet e ... Read More

Shën Kirili dhe Metodi, pjesë e historisë me Bullgarinë

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T15:26:59+02:00 Shën Kirilin dhe Metodin, Maqedonia dhe Bullgaria bashkë mund t’i gëzojnë si pjesë e historisë, është vendosur në mbledhjen e fundit të Komisionit ... Read More

Katër viktima nga rrëzimi i aeroplanit “Cesta”

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T20:35:28+02:00 Katër pasagjer nga Bullgaria kanë humbur jetën sot pasdite gjatë rrëzimit të avionit të tipit “Cesta”, i cili u rrëzua në “Sollunska Glava”, ... Read More

Rajoni i shpallë “luftë” krimit dhe korrupsionit

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T14:29:45+02:00 Republika e Maqedonisë së Veriut, Shqipëria, Kosova, Bullgaria, Bosnjë- Hercegovina, Greqia, Turqia dhe Rumania do të shkëmbejnë përvojat e tyre për parandalimin e ... Read More

Kështu e përshkruajnë bullgarët ndeshjen me Kosovën

26/03/2019

Bullgaria e nxori një barazim 1:1 me Kosovën në Prishtinë, në një ndeshje që e ka konsideruar si të vështirë, e vlefshme për kualifikimet e ... Read More

Nis pjesa e dytë, Kosova po humb 0-1 në “Fadil Vokrri”

25/03/2019

Kosova është duke humbur 0-1 nga Bullgaria në stadiumin “Fadil Vokrri”.Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes mes Kosovës dhe Bullgarisë që po zhvillohet në ... Read More

Ka gol në ndeshjen Kosova – Bullgaria

25/03/2019

Bullgaria ka kaluar në epërsi kundër Kosovës pas 39’ minutave lojë në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.Ishte Vasil Bozhikov ai që shënoi ... Read More

Kjo është porosia e fundit e bullgarëve për Kosovën

25/03/2019

Bullgaria ka zbarkuar në Kosovë dhe kërkon rezultat pozitiv sonte në ndeshjen kualifikuese të Kampionatit Evropian 2020Bullgaria e nisi me barazim kampanjën kualifikuese të Kampionatit ... Read More

“Bullgaria, kundërshtari më i fortë që Kosova është përballur ndonjëherë”

24/03/2019

Challandes beson se Bullgaria është kundërshtari më serioz dhe më i vështirë që Kosova është përballur gjatë historisë në ndeshje zyrtare.Kosova do të nisë kampanjën ... Read More

Bullgaria nuk do të stërvitet në stadiumin “Fadil Vokrri”, kështu reagon Challandes

24/03/2019

Bullgaria nuk do të stërvitet në stadiumin “Fadil Vokrri” para ndeshjes të së hënës me Kosovën.Lidhur me këtë, është pyetur edhe trajneri i Kombëtares së ... Read More

Challandes tregon se si mund ta mposhtë Kosova Bullgarinë

24/03/2019

Challandes beson se Bullgaria është rival i vështirë për Kosovën, por nëse lojtarët vrapojnë dhe angazhohen gjatë gjithë kohen dhe nuk e humbin koncentrimin, çdo ... Read More