Tag: Behgjet

Në familjen e Behgjet Pacollit sot ka festë

17/11/2020

Sot ditë feste në familjen e Behgjet Pacollit. Biznesmeni e politikani i njohur kosovar Behgjet Pacolli krahas jetës së tij profesionale, jo rrallë herë është ... Read More

Zeshkanet apo biondet, Behgjet Pacolli tregon se cilat i pëlqejnë më shumë

01/11/2020

Behgjet Pacolli tregon se a i pëlqen më shumë zeshkanet apo biondet. Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka treguar për preferencat e ... Read More

Pacolli i shkruan Mogherinit: Jemi të shqetësuar me sjelljet e Beogradit, BE-ja të ndërhyjë

27/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh edhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli i ka shkruar letër përfaqësuese së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherinit. Përmes ... Read More

Këshilltari i Behgjet Pacollit tregon pse iu refuzua kërkesa Marko Gjuriqit për ta vizituar Kosovën

18/05/2019

Këshilltari i ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, Jetlir Zyberaj ka theksuar se Kosova e respekton plotësisht marrëveshjen e Brukselit, dhe nuk do të pranojë provokime ... Read More

Pacolli ka dy lutje para rifillimit të dialogut me Serbinë

11/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka bërë dy lutje për spektrin politik në Kosovë në prag të fillimit të ... Read More

Pacolli kërkon reagim ndërkombëtar pas mbajtjes së paradës ushtarake në Serbi

10/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas mbajtjes së paradës ushtarake në Serbi. Pacolli ka thënë se Serbia duhet të ... Read More

Pacolli në iftarin e parë pret gjeneralin amerika timothy Orr

06/05/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli ka pritur sonte mysafir gjeneralin amerikan Timothy Orr dhe delegacionin nga shteti amerikan i Iowa-s. Pacolli, ... Read More

Pacolli: Zyrtarët serbë që mohojnë krimet e kryera në Kosovë do të shpallen persona non-grata

05/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka reaguar pas deklaratës së homologut të tij serb Ivica Daçiq, i cili ka mohuar masakrën e Reçakut ... Read More

Në shtator përurohet Ambasada e Kosovës në Katar

02/05/2019

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka takuar ambasadorin e Katarit në Shqipëri, jo-rezident për Kosovë, Ali Bin ... Read More

Pacolli: Haradinaj u përball me presion për pezullim të taksës, edhe nga amerikanët

02/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, gjatë raportimit para Komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka deklaruar se kryeministri i Kosovës, ... Read More

Pacolli nervozohet në komision kur pyetet për Enrike Rajs

02/05/2019

Raportimi i ministrit të Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, para komisionit për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka qenë mjaftë i tensionuar dhe ... Read More

Ministrat Pacolli dhe Matoshi raportojnë para komisioneve

02/05/2019

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, pritet të raportojnë sot para komisioneve të ndryshme në ... Read More