Tag: bazuar

Ajo çka i’u bie në sy në fillim, tregon diçka për karakterin tuaj

20/01/2021

Secili percepton atë që sheh në foto bazuar në përvojat e veta të jetës. Ky test unik mbi psikikën e njeriut do të përcaktojë jo ... Read More

Eliona Pitarka në pritje të ëmbël, aktorja organizon ‘baby shower’ (Foto)

06/12/2020

Eliona Pitarka ka konfirmuar lajmin që prej disa ditësh po qarkullon në media, ku bazuar nga fotot me barkun e rrumbullakosur, ndjekësit u shprehën se ... Read More

Studim: Imuniteti ndaj koronavirusit mund të zhduket për disa muaj

13/07/2020

Imuniteti i bazuar në antitrupa, i përfituar pas shërimit nga Kovid-19, mund të zhduket pas disa muajve, që e vështirëson gjetjen e vaksinës që do ... Read More

Studimi: Profesioni i shoferit është shumë i rrezikshëm për shëndetin

20/12/2019

Bazuar në një studim 13-vjeçar, specialistë nga Universiteti i Harvardit kanë përcaktuar se profesioni i shoferit është shumë i rrezikshëm për shëndetin dhe jetën.Problemi më ... Read More

Samsung publikon Android 10 për modelet Galaxy S10

29/11/2019

Por çuditërisht sajti SamMobile raportoi se Samsung ka nisur përditësimin Android 10 bazuar në One UI 2.0 për seritë Galaxy S10. Përditësimi tashmë po ofrohet në Gjermani ... Read More

Ora e zgjuar Honor Magic 2 arrin me një bateri që zgjat deri në 14 ditë

27/11/2019

Ora e zgjuar është e bazuar në çipin Kirin A1, dhe Honor tregon një jetë të baterisë deri në 14 ditë me një mbushje të ... Read More

Google do të kufizojë reklamat politike

21/11/2019

Gjiganti Google nuk do të lejojë që fushatat politike të shënjestrojnë njerëz bazuar në qëndrimet e tyre të supozuara politike. Kjo politikë do të nisë ... Read More

​10 qytetet e çliruara nga stresi

06/10/2019

Kompania britanike Zipjet kreu një studim që renditi qytetet e botës bazuar në të dhëna të ndryshme për të gjetur qytetet më pak stresuese për ... Read More

Tokyo zgjedhet për herë të tretë qyteti më i sigurt në botë

29/08/2019

Bazuar në hulumtimet e bëra është përpiluar lista e qyteteve më të sigurta në botë duke marrë parasysh kriteret si sigurinë dixhitale, individuale, shëndeti dhe ... Read More

Konceptet vizuele shfaqin se si do të duket Pixel 4 XL, në jetën reale

12/07/2019

Disa ditë më parë, ne kemi parë konceptet e ardhshme të Google Pixel 4 XL, bazuar në rrjedhjet e mëparshme, raportet, promovimet nga Google dhe ... Read More

Arrestohen katër persona në Prishtinë për transplantim, trafikim organesh e qelizave njerëzore

17/05/2019

Bazuar në informatat dhe hetimet e realizuara nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore (DHTQNJ) me datën 16.05.2019 është realizuar një operacion policor, ... Read More

Arsyet se përse mushkonjat më shumë ju pickojnë juve sesa tjerët

17/05/2019

Mushkonjat e zgjedhin gjahun e tyre – juve, ndoshta – bazuar në disa faktorë të ndryshëm. Por, ekziston një lajm i mirë: disa faktorë që ... Read More