Tag: armatosur

Majmunët pushtojnë fshatin, banorët formojnë “policinë” e armatosur

22/08/2019

Një “polici” e armatosur është krijuar në një fshat japonez për të ndaluar primatët që të pushtojnë tokat bujqësore. Më shumë se 30 vullnetarë në ... Read More

38 vjet nga rënia e Tahir dhe Nebih Mehës

13/05/2019

Sot mbushen 38 vjet nga rënia e Tahir dhe Nebih Mehës në Prekaz, gjatë përleshjes së armatosur me forcat ushtarake-policore jugosllave. Familja Meha ishte e ... Read More

Grabitje me armë në Gjilan

05/05/2019

Një grabitje e armatosur ka ndodhur në një pompë të derivateve në Gjilan. Rastin e ka raportuar një person, i cili ka thënë se derisa ... Read More

Vjedhja e bankës në Çair, asnjë gjurmë nga autorët

18/04/2019

Alsat 2019-04-18T15:23:46+02:00 Katër ditë pas grabitjes së armatosur të Bankës NLB, në Çair, asnjë gjurmë nga autorët. Organet kompetente nuk zbulojnë nëse kanë informata por ... Read More

Sulm me armë dhe grabitje në një kazino

16/04/2019

S A 2019-04-16T10:57:30+02:00 Një person i maskuar dhe i armatosur mbrëmë ka grabitur një kazino në Dibër, në rrugën 8 Shtatori. Sipas burimeve të policisë, ... Read More

Ia grabisin 600 euro nën kërcënimin e armës

15/04/2019

Një grabitje e armatosur ka ndodhur mbrëmë në Ferizaj.  “Viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se përderisa ishte duke punuar në një pompë derivatesh tre të ... Read More

Pas grabitjes “Tutunska Banka”, qetëson klientët

15/04/2019

S A 2019-04-15T13:31:26+02:00 Pas grabitjes së armatosur në filialet e Tutunska Bankës në Çair, paraditen e sotme vjen njoftimi nga e njëjta se klientët e ... Read More

Grabitje e armatosur në filialin e bankës Tutunska në Butel

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T11:34:17+02:00 Një filial i bankës Tutunska në Butel, ka rënë pre e grabitje të armatosur paraditen e sotme. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forca ... Read More

Grabitje e armatosur në parkingun e një qendre tregtare Fushë Kosovë

17/03/2019

Një grabitje e armatosur ka ndodhur sot, në parkingun qendrës tregtare ETC në zonën industriale Prishtinë – Fushë Kosovë. Rastin e ka konfirmuar Zëdhënësi i ... Read More

Një i vrarë dhe një i plagosur në një fshat të Gjakovës

12/03/2019

Nga një konflikt i armatosur në një fshat të Gjakovës, një person ka mbetur i vrarë, ndërsa një tjetër i plagosur. Këtë e ka konfirmuar ... Read More

Incident në Shishovë të Sarajit, një i vrarë dhe një i plagosur

02/03/2019

2 Mars 2019 / 12:00 Incident i armatosur në Shishov të komunës së Sarajit. Një person i moshës 20 vjeçare ka mbetur i vrarë ndërsa ... Read More

Përleshje ndërmjet forcave afgane dhe militantëve talibanë

01/03/2019

1 Mars 2019 / 11:46 Forcat afgane janë përfshirë në një përleshje të armatosur me talibanët pasi militantët sulmuan një bazë të madhe ushtarake në ... Read More