Tag: akuzuar

“Nuk dua që…” Jennifer Lopez reagon sërish pas akuzave për ndërhyrje estetike

26/01/2021

Këngëtarja Jennifer Lopez kohëve të fundit është akuzuar se ka bërë ndërhyrje estetike. Këngëtarja tregoi se përdor produkte anti-rrudhë, dhe kjo është dhe arsyeja pse ... Read More

William dhe Kate thyejnë rregullat anti-Covid, në një kohë kur Britania e Madhe ka marrë masa strikte

22/12/2020

Princ William dhe dukesha e Kembrixhit Kate janë akuzuar se padashur kanë thyer rregullat anti-Covid pas takimit me Princin Edward dhe familjen e tij në ... Read More

Telashe për Princin e Anglisë/ Bie alibia e tij për abuzimin me adoleshenten

12/12/2020

Djali i mbretëreshës Elizabeth, Prince Andreë prej kohësh është akuzuar për abuzim seksual me një adoleshente vite më parë. Ka qenë vetë adoleshentja Virginia Roberts, ... Read More

Rita Ora thyen rregullat anti-Covid, zbulohet festa e saj e fshehtë për 30-vjetorin e lindjes

30/11/2020

Këngëtarja Rita Ora e cila festoi 30 vjetorin e lindjes pak ditë më parë, është akuzuar se ka shkelur rregullat e distancimit social pasi organizoi ... Read More

Këngëtari i njohur shpërthen në rrjetet sociale: Shpesh disa njerëz i vjedhin idetë pastaj i realizojnë në studiot e tyre

02/07/2020

Nuk janë të pakta rastet ku këngëtarët shqiptarë janë akuzuar se kanë vjedhur këngë nga artistë të tjerë. Së fundmi dhe këngëtari Genc Prelvukaj ka ... Read More

 Moderatorja e sportit zbulon ndëryrjen që do të bëjë në fytyrë: Kur isha e vogël…

03/06/2020

Nuk janë të pakta rastet ku personazhet e njohur të showbiz-it janë akuzuar për operacione plastike. Ndër to bën pjesë dhe moderatorja e njohur e ... Read More

Paralajmëron Kina: Apple monitoron përdoruesit

17/09/2019

Kina ka akuzuar Apple për monitorim të përdoruesve të tij nëpërmjet “spyware” në celular dhe kompjuter. Ministria e Jashtme e Kinës tha sot se bota ... Read More

LDK i reagon PDK-së: Nuk do të bashkëpunojmë kurrë me Listën Serbe

20/05/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas deklaratave të Partisë Demokratike të Kosovës, ku kjo e fundit ka akuzuar LDK-në se ka bashkëpunuar me Listën ... Read More

Gjuriqit serish i ndalohet hyrja në Kosovë?

20/05/2019

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq ka akuzuar Prishtinën zyrtare se nuk e kanë lejuar të vizitojë sot ... Read More

Mirkoviq pranon të jep llogari në Gjakovë për krimet gjatë luftës në Kosovë

10/05/2019

Vuk Mirkoviq, i akuzuar nga familjet gjakovare, Ferizi dhe Kumnova, për krime ndaj familjarëve të tyre gjatë luftës në Kosovë, i ka hedhur poshtë këto ... Read More

Blogeret shqiptare marrin iniciativë për ta ndihmuar çiftin zviceran

09/05/2019

Loredana Zefi është akuzuar se ka mashtuar një çift zviceran së bashku me vëllain e saj, shkruan lajmi.net. Petra dhe Hans pretendojnë se Loredana ua ... Read More

Gjini i reagon Ramës për Haradinajn: Je vetëm një politikan oportunist

09/05/2019

Ditë më parë, kryeministri Ramush Haradinaj kishte akuzuar Ramën, Thaçin e presidentin serb Aleksandar Vuçiq për një marrëveshje për ndarjen e Kosovës. Haradinaj në një ... Read More