Tag: Agani

Viti 1999: Publikohen pamjet kur familjarët marrin trupin e pajetë të Fehmi Aganit të vrarë nga forcat serbe (Video)

14/05/2019

Më 8 maj të vitit 1999, trupi i pajetë i akademikut Fehmi Agani, i vrarë nga forcat serbe, iu dorëzua familjarëve. Familjarë të Aganit, kanë ... Read More

Shtatorja e Fehmi Aganit në gjendje të mjerueshme, UP premton ndërhyrje (Video)

10/05/2019

Në ballë të objektit të Fakultetit të Filologjisë, gjendet shtatorja e veprimtarit, Fehmi Agani. Por, gjendja e saj, është e keqe. Nga universiteti, thonë se ... Read More

Mustafa përkujton Fehmi Aganin

06/05/2019

Në 20 vjetorin e vrasjes së Heroit të Kosovës Fehmi Agani, kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa ka kujtuar veprimtarinë e tij. “Akademik Fehmi Agani ... Read More

Ish-ministri Ferid Agani dhe ish-sekretari Gani Shabani dënohen me mbi 4 vjet burg efektiv për rastin “Stenta 1”

24/04/2019

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ferid Agani dhe ish-sekretari i kësaj ministrie, Gani Shabani, janë shpallur fajtorë për keqpërdorim të pozitës zyrtare, në rastin e njohur si ... Read More