Kuti plot fruta të thata nga Maqedonia e Veriut, arrestohet drejtuesi i furgonit në Pogradec për kontrabandë

Kuti plot fruta të thata nga Maqedonia e Veriut, arrestohet drejtuesi i furgonit në Pogradec për kontrabandë

Policia ka vënë në pranga një 34-vjeçar, pasi në furgonin që ai drejtonte, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale dhjetëra kuti me fruta të thata, të cilat dyshohet të jenë futur kontrabandë nga Maqedonia e Veriut. Gjithashtu është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij.

Njoftimi i policisë:

“Pogradec

Policia Kufitare godet një tjetër rast të kontrabandës me mallra.

Vihet në pranga drejtuesi i furgonit që transportonte mallrat e dyshuar të kontrabanduar, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij.