Buqetë me lule nga Bekteshi për bashkëshorten e Ciprasit

Buqetë me lule nga Bekteshi për bashkëshorten e Ciprasit

Kryeministri grek, Aleksis Cipras, në Shkup arriti bashkë me partneren e tij, Beti Baziana. Cipras dhe Baziana ateruan në aeroportin e Shkupit, në shoqërim të shumë ministrave në qeverinë greke. Ata u pritën nga ministrja e mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe nga ministri i ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, i cili i dhuroi një buqetë me lule bashkëshortes së Ciprasit, shkruan Fokus.

Në ndërkohë bashkëshortet e dy kryeministrave, Zorica Zaeva dhe Beti Baziana do të shoqërohen bashkë,  derisa të zgjasin takimet e dy delegacioneve.

Loading…

TAGS