Aksident trafiku në Radovish, vetura përplaset me një mur

Aksident trafiku në Radovish, vetura përplaset me një mur

Me 12.08.2019 në ora 18.00 është lajmëruar se në Radovish në udhëkryqin nga bulevardi “Aleksandër Makedonski” me rrugën “Cede Filipovski Dame” vetura e tipit “Lada” me targa nga Shtipi, e drejtuar nga N.J.(41) nga Radovishi, ka dal nga rruga dhe është përplasur me një mur, transmeton Almakos.

Në aksident është lënduar rëndë shoferi dhe një bashkëudhëtar-adoleshent si dhe bashkëudhëtarja N.J.(38) nga Radovishi të cilët janë dërguar në Qendrën Klinike në Shtip për ndihmë mjekësore.

Kontroll në vendngjarje ka kryer ekipi i Stacionit Policor në Radovish.