Tag: zyrtare

Barcelona – Granada, formacionet zyrtare

20/09/2021

Formacionet zyrtare: Barcelona – Granada. Barcelona është nikoqir i Granadas, në kuadër të xhiros së pestë në La Liga. Pas humbjes ndaj Bayern Munichut, katalunasit ... Read More

Disfata e parë për Mourinhon, Roma përmbyset nga Verona

19/09/2021

Mourinho ka pësuar disfatën e parë zyrtare me Romën. Kryeqytetasit e Italisë u mposhtën në Verona me rezultatin 3-2.Vendasit i dhuruan një surprizë të hidhur ... Read More

Formacionet zyrtare: Chelsea – Aston Villa, debuton Saul Niguez

11/09/2021

Chelsea luan për fitore në shtëpi ndaj Aston Villas, formacionet zyrtare. Chelsea dhe Aston Villa kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në ... Read More

Angli U21- Kosovë U21, formacionet zyrtare

07/09/2021

Formacionet zyrtare, Angli U21- Kosovë U21: Nees me ndryshime në rreshtim. “Dardanët” e rinj sonte përballen me Anglinë U21 në kuadër të kampanjës eliminatore për ... Read More

Manaj transferohet në Serie A, huazim me të drejtë blerje

31/08/2021

Tashmë është zyrtare, Rey Manaj rikthehet në Serie A. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare kalon tek ekipi i Spezia. Manaj transferohet në formë huazimi me të ... Read More

Bisedimet kanë nisur, PSG nuk e ka refuzuar ofertën e Realit për Mbappen

24/08/2021

Real Madrid sonte (e martë) kanë bërë ofertën e parë zyrtare drejtë PSG-së për sulmuesin Kylian Mbappe. “Los Blancos” ofruan plotë 160 milionë euro për ... Read More

Messi e pret ofertën zyrtare të PSG-së, babai i tij anulon fluturimin për në Paris

07/08/2021

Lionel Messi është duke e pritur ofertën zyrtare të Paris Saint-Germain para se të marrë ndoshta vendimin më të madh të karrierës. Gazetari italian, Fabrizio ... Read More

Mozzik ironozion me kthimin e Kurtit në Kosovë: “A e prune naj bumbunjer o babo”

21/07/2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pas disa javës në udhëtime zyrtare është rikthyer në Kosovë. Pas rikthimit, ai ka marr një pyetje interesante nga rep ... Read More

Finalja Itali – Angli: Formacionet zyrtare

11/07/2021

Janë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen finale të “Euro 2020”. Sonte (e diele) do zhvillohet finalja e Kampionatit Evropian “Euro 2020” mes Italisë dhe ... Read More

Zyrtare: Barcelona kompleton transferimin e super yllit

19/06/2021

Tashmë është edhe zyrtare, Memphis Depay është futbollisti më i ri i Barcelonës. Njoftimi ka ardhur nga vet klubi spanjoll. Në llogarinë e tyre në ... Read More

Formacionet zyrtare, Turqi – Itali: Trajnerët startojnë me më të mirët

11/06/2021

Formacionet zyrtare, Turqi – Itali: Trajnerët nuk fshihen, duan pikët e plota. Turqia dhe Italia do ta zhvillojnë ndeshjen hapëse të Kampionatit Evropian 2020. Ndeshja ... Read More

Belgjikë – Kroaci, publikohen formacionet zyrtare

06/06/2021

Janë bërë publike formacionet zyrtare Belgjikë – Kroaci. Sonte (e diele) do zhvillohet miqësorja mjaftë interesante mes Belgjikës dhe Kroacisë. Dy skuadrat që kanë skuadrën ... Read More