Tag: zgjedhore

Agim Aliu zgjidhet kryetar i PDK-së në Ferizaj, Sokol Bashota në Klinë

27/04/2019

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot dy kuvende zgjedhore të degëve në komunat e Ferizajt dhe Klinës. Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ... Read More

OSBE/ODIHR: Është shumë herët të japim vlerësime për procesin zgjedhor

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T15:43:38+02:00 Është shumë herët të japim vlerësime për ditën zgjedhore. Ne monitorojmë nëse zgjedhjet janë të organizuara sipas standardeve ndërkombëtare demokratike. Për ne nuk ... Read More

KSHZ: Jehona e votuesve deri në ora 15:00 arriti në 28.89 për qind (video)

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T15:38:20+02:00 Deri në ora 15:00 sipas të dhënave të Komisionit Shtetëror Zgjedhorë (KSHZ), jehona e votuesve ka arritur në 28.89 për qind. Sipas kreut ... Read More

KSHZ: Dallimin e votuesve në Dibër e bën diaspora

21/04/2019

Alsat 2019-04-21T12:32:18+02:00 Dallimin e numrit të votuesve në listat zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe ato lokale e bën diaspora. Kështu deklarojnë për ALSAT, nga KSHZ.“Në ... Read More

Procesi i votimit në shkollën “Dituria” në Saraj po rrjedh pa probleme dhe materialet zgjedhore janë dorëzuar në kohë

21/04/2019

S A 2019-04-21T09:29:23+02:00 Procesi i votimit në shkollën “Dituria” në Saraj po rrjedh pa probleme dhe materialet zgjedhore janë dorëzuar në kohë. Në orën 07:00 ... Read More

Heshtje zgjedhore, të burgosurit realizojnë të drejtën e votës

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T08:15:27+02:00 Në mesnatë përfundoi fushata zgjedhore për zgjedhjet presidenciale dhe për zgjedhjet e parakohshme lokale që do të mbahen në komunat e Ohrit, Dibrës ... Read More

“Zgjedhjet”, KSHZ-ja ka përfunduar të gjitha përgatitjet

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T15:47:17+02:00 Sonte në mesnatë fillon heshtja zgjedhore dhe deri të dielën në ora 19:00 kur mbyllet votimi, nuk duhet të ketë aktivitete propaganduese në ... Read More

Përfundon fushata, nga mesnata heshtje zgjedhore

19/04/2019

Alsat 2019-04-19T08:19:23+02:00 Kandidatët presidencial sot përfundojnë fushatën zgjedhore. Kandidati i cili përkrahet nga Aleanca e Shqiptarëve dhe “Besa”, Blerim Reka dje me tubimin në Tetovë ... Read More

Fushata zgjedhore, ironi dhe kritika nga liderët politik

16/04/2019

S A 2019-04-16T15:13:05+02:00 Fushata zgjedhore, përveç kritikave dhe sulmeve verbale ndërmjet kandidatëve për president, është karakterizuar edhe me përplasje dhe gafa mes vetë liderëve të ... Read More

Partitë pajtohen se duhet të bëhen reforma zgjedhore

12/04/2019

Për shkak të parregullsive, të cilat që i kanë përcjellë proceset zgjedhore në Kosovës, partitë politike që kanë ulëse në Kuvendin e Kosovës, kanë nënshkruar ... Read More

Vazhdon fushata zgjedhore e kandidatëve për president

11/04/2019

Alsat 2019-04-11T10:27:33+02:00 Kandidatët për presidentë të vendit sot e vazhdojnë fushatën zgjedhore me takime me qytetarët dhe me tubime në të cilat do t’i paraqesin ... Read More