Tag: Zelandës

Një kryeministre si kjo, propozon katër ditë pune në javë

21/05/2020

Jacinda Ardern, kryeministrja e Zelandës së Re ka propozuar sistemin me katër ditë pune në javë. Këtë ide e ka dhënë me qëllim të rritjes ... Read More

DW: Kronologjia e rasteve të dhunës kundër myslimanëve

16/03/2019

Nga sulmi terrorist i djeshëm në dy xhamitë e Zelandës së Re mbetën të vdekur 49 të vdekur, mirëpo identiteti i tyre ende nuk është ... Read More

Masar Krasniqi, shqiptari që ndërtoi xhami në Zelandë të Re (Video)

16/03/2019

Në vitin 1950, në moshën 19 vjeçare Masar Krasniqi, emigroi nga Kosova drejt Zelandës së Re, me të vetmin qëllim që në çdo kohë t’i ... Read More

Vesa Luma e trishtuar nga sulmi në Zelandë të Re: Qëndroni të fortë

15/03/2019

Në qytetin Christchurch të Zelandës së Re sot (e premte) kanë mbetur të vrarë 49 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur, kur persona të armatosur ... Read More

Zhytësi kaloi pranë krijesës misterioze të gjatë afro dhjetë metra (Video)

13/02/2019

Ben Laurie ishte duke u zhytur në bregdetin e Cape Brett të Zelandës së Re, kur takoi një krijesë misterioze që e quajti ‘gjarpër deti’. ... Read More

Ekspertët e befasuar me krijesat misterioze që ngjajnë me ‘minj të vegjël’ (Video)

06/02/2019

Tim Clerke nga Auckland i Zelandës së Re, ka mbetur i hutuar me krijesat e çuditshme dhe misterioze, që i gjeti në dyshemenë e shtëpisë. ... Read More