Tag: “Youtube”

Situata Donnarumma, gazetari zbulon: Paolo Maldini i lodhur, për herë të parë…

12/04/2021

Në takimin e zakonshëm të mëngjesit në Youtube, Carlo Pellegatti foli për momentin e Milanit. Deklaratat në lidhje me intervistën e Paolo Maldini para ndeshjes ... Read More

Publikohet videoklipi “valla” i Adelina Berishës, kaq joshëse se kemi parë moti

13/03/2021

‘Valla’ publikohet nga Adelina Berisha Adelina Berisha ka ardhur me këngë të re. Ajo në Youtube hodhi projektin e titulluar ‘Valla’, shkruan Syri Kosova. Ky ... Read More

Gates: Më shumë njerëz do të vdesin nga ndryshimet klimatike, sesa nga Covid-19

13/02/2021

23:55 | 12 Shkurt 2021 Bill Gates foli në kanalin Veritasium në YouTube për katastrofat e mundshme që mund të ndodhin në botë pasi të ... Read More

“E ke ditur se Vitin e Ri e kam kaluar me Beartin”, Tea hedh akuza drejtë Olsës

03/02/2021

Tea gjatë orëve të hershme të mëngjesit ka publikuar një video në Youtube, duke kërkuar nga autorja e emisionit “Për’puthen”, që të tregojë të vërtetën ... Read More

Tea shpërthen ndaj Olsës: Më ke detyruar, i dije të gjitha dhe për këtë kam prova

03/02/2021

Ish-konkurrentja e “Përputhen”, Tea Trifoni ka publikuar një video në Youtube, ku ka shpërthyer keq ndaj autores së programit, Olsa Muhametit. Reagimi i saj ka ... Read More

‘Veç shpirti im e di çka po heq’, Tea flet e mërzitur me atë çka po i ndodh pas lidhjes me Beratin

03/02/2021

Tea ka reaguar përsëri pas emisionit të ditës së djeshme duke postuar një video në Youtube dhe duke akuzuar autoren e programit që ishte në ... Read More

“Seksi është më i mirë pas martesës”, Mamaqi: Pjesa më e mirë s’ka ardhur akoma

25/01/2021

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuari i radhës në rubrikën “After Party” në kanalin e Youtube të Luanës. Ermali iu përgjigj edhe pyetjeve nga jeta ... Read More

YouTube shuan llogaritë jo fitimprurëse?

13/11/2019

Javën e kaluar, YouTube filloi të dërgojë një dokument detyrues në adresat e postës elektronike të autorit. Sidoqoftë, kjo tezë është një çështje potencialisht e ... Read More

YouTube Kids lansohet së shpejti si një ueb-faqe e ndarë

31/08/2019

Mundësinë shfaqjes së materialeve vetëm për fëmijë, YouTube do ta sjellë së shpejti edhe si ueb-faqe, derisa për momentin në dispozicion është vetëm ai aplikacion ... Read More

YouTube do të largojë të gjitha videot me përmbajtje të dhunshme 

24/08/2019

Kohë më parë, YouTube ka bërë të ditur, se do të largojë materialet me përmbajtje të rëndë, për përdoruesit që janë nën 18 vjeçare, derisa ... Read More

Gjobë 100 milionë euro për YouTube

22/07/2019

Gjiganti YouTube rrezikon një gjobë prej 100 milionë dollarësh për shkeljen e privatësisë ndaj të miturve. Mediat amerikane shkruajnë se departamenti i drejtësisë ka kryer ... Read More

YouTube ndryshime të reja në sistemin e mbrojtjes dhe deklarimit të të drejtave të autorit

11/07/2019

Ndërsa YouTube është shumë larg të qënurit perfekt, është përdorur shumë herë për të abuzuar dhe manipuluar krijuesit. Kompania zbuloi ndryshime tek ky sistem që ... Read More