Tag: Vushtrri

Veseli në Vushtrri: Nuk ka forcë që na ndalë në rrugën e reformave

26/05/2019

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në Vushtrri, takoi strukturat e reja të degës së PDK-së në Vushtrri në prani të udhëheqësve qendror ... Read More

Grabitje e armatosur në një bankë në Vushtrri

15/05/2019

Dy punonjëse të një banke në Vushtrri kanë raportuar se derisa ishin duke punuar në një filial bankar, dy të dyshuar të panjohur të maskuar ... Read More

Tahiri: Kadri Veseli, kryeministër në ardhje

04/05/2019

Pas përfundimit të Kuvendit Zgjedhor në Vushtrri, Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, ka thënë se PDK kulturën e lartë politike të gjeneruar përmes zgjedhjeve të ... Read More

Sulmohen fizikisht dy persona në Vushtrri, përdoren edhe armët

03/05/2019

Mbrëmë në Stacionin Policor në Vushtrri është raportuar dhe është iniciuar një rast me elemente të veprës penale ‘lëndim i lehtë trupor’, njofton Policia e ... Read More

Kurti për masakrën e Studimes së Vushtrrisë: Nuk ka drejtësi për viktimat, nuk ka dënim për kriminelët

02/05/2019

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në 20 vjetorin e masakrës së Studimes në Vushtrri ka thënë se ende nuk ka drejtësi për viktimat dhe ... Read More

Arrestohen dy persona në Vushtrri

24/04/2019

Në orët e pasdites së datës 23 prill 2019, policia në Vushtrri ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘vrasje në tentativë’. “Ngjarja ... Read More

Aksident me të lënduar në Vushtrri

18/04/2019

Një aksident ka ndodhur në Vushtrri mes dy veturave. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, ka thënë për Telegrafin se në këtë ... Read More

Arrestohen katër persona për vjedhje në Vushtrri

01/04/2019

Më datën 31 mars 2019, njësitet policore në Vushtrri, kanë arritur të identifikojnë dhe të arrestojnë katër persona të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje’. “Arrestimi ... Read More

25 punonjës të IPK-së u trajnuan dhe çertifikuan nga agjentë special të FBI-së

15/03/2019

Është përmbyllur sot në objektin e Akademisë së Kosovës për Siguri Publike (AKSP) në Vushtrri, trajnimi pesë ditor i realizuar nga ICITAP-i amerikan ku morën ... Read More

Aliu hedh poshtë deklaratat për prishje të koalicionit në Vushtrri

05/03/2019

Kryesuesi i Kuvendit komunal në Komunën e Vushtrrisë, njëherit kryetari i degës së AKR-së në Vushtrri, Nasuf Aliu, ka thënë se koalicioni AKR-LDK-VV është duke ... Read More

Arrestohen katër persona për ‘vjedhje të rëndë’ 

28/02/2019

Dy ditë më parë në Stacionin Policor në Vushtrri është raportuar një rast i ‘vjedhjes së rëndë’, ku cak i kësaj vjedhjeje ishte një shtëpi ... Read More

Këshilli i Bashkësisë Islame në Vushtrri e ftoi skamnorin t’ia kthejë paratë, ai doli pa i marrë ato

05/02/2019

Këshilli i Bashkësisë Islame në Vushtrri ka njoftuar sot se, pas verifikimit të rastit të Sabri Beqirit, i cili e shiti viçin për ta paguar ... Read More