Tag: vlerësoi

Meta vlerëson pesë kampionë, rekordmenë dhe trajnerë të shquar të peshëngritjes shqiptare: Burim krenarie kombëtare

30/01/2021

Me anë të një ceremonie solemne, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vlerësoi sportistë dhe trajnerë të spikatur të peshëngritjes shqiptare, të cilët me rezultatet e ... Read More

Ndodh edhe kjo: E dërgon gruan në pushime luksoze, ajo e tradhton me masazherin e hotelit

23/01/2021

Një burrë tejet i revoltuar, vlerësoi me një notë tepër të ulët në faqen e famshme “Trip Advisor”, e cila bën një përmbledhje të përshtypjeve ... Read More

Meta vlerëson me titullin e lartë këngëtarin Ylli Baka: Një ure lidhëse midis këngës polifonike të Jugut dhe asaj toske të Skraparit

22/01/2021

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vlerësoi sot me Titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e mirënjohur të muzikës popullore shqiptare, z.Ylli Baka, me motivacionin: ... Read More

Rritet numri i viktimave nga cigaret elektronike

27/09/2019

Agjencia Amerikane e Shëndetit, që mblodhi informacione nga shtetet në të gjithë vendin, vlerësoi gjithashtu se kishte 805 raste të konfirmuara dhe të mundshme të ... Read More

Buxhovi: Samiti i Berlinit varrosi idenë e Thaçit për pazare me shtetin e Kosovës

05/05/2019

Në një intervistë për TV Syrin, historiani Jusuf Buxhovi, vlerësoi se në Berlin u varros përfundimisht ideja e presidentit Thaçi për pazare me shtetin e ... Read More

Basha: Raporti i DASH, shkatërrimtar për Shqipërinë

29/03/2019

Kryetari i PD, Lulzim Basha i vlerësoi si shkatërrimtare për vendin të dhënat e raportit të DASH për çështjen e narkotikëve në Shqipëri. Vendi tha ... Read More

Shoqata shqiptare në Amerikë “Vatra” mbështet dialogun, kundërshton korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi

02/03/2019

Kryetari i Federatës PanShqiptare të Amerikës “Vatra”, Dritan Mishto, vlerësoi se Kosova është një shtet i ri dhe sfidat janë të jashtëzakonshme, edhe pse mbi ... Read More

Haradinaj vlerëson lart figurën e akademikut, Idriz Ajeti

01/03/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj vlerësoi lart figurën e akademikut Idriz Ajetit, në një akademinë përkujtimore kushtuar Ajetit. Haradinaj, Ajetit i dha epitetin e mësuesit, ... Read More

Klopp: Duhet të luajmë më mirë, Bayern nuk kishte asnjë rast në pjesën e dytë

20/02/2019

Jurgen Klopp ka folur pas ndeshjes me Bayern Munich e cila u mbyll pa gola. Ai e vlerësoi skuadrën e tij, duke i vlerësuar rastet ... Read More

Zaev falënderon ekipin bullgar që shpëtoi skiatorët maqedonas

14/01/2019

14 Janar 2019 / 18:01 Kryeministri Zoran Zaev falënderoi dhe vlerësoi ekipin bullgar që mori pjesë në shpëtimin e pesë skiatorëve maqedonas në Bansko të ... Read More

Serwer: Marrëveshja Kosovë-Serbi do të përfundojë me njohje të ndërsjellë

09/01/2019

Analisti amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, vlerësoi se Shtëpia e Bardhë është duke dhënë vetëm një stimulim në dialogun Kosovë-Serbi. “Nuk ... Read More

Stoltenberg: “Gruevski”, nuk është çështje e NATO-së

03/12/2018

3 Dhjetor 2018 / 13:52 Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg vlerësoi sot se mbrojtja që ia jep Hungaria si vend anëtar i BE-së, ish ... Read More