Tag: vjeçare

Zi në la Liga, vdes talenti i madh i Bilbaos

04/01/2021

Futbollisti i Bilbaos vdes në moshën 23 vjeçare si pasojë e aksidentit. Futbollisti i Athletic Bilbao, Aitor Gandiaga ka ndërruar jetë në moshën 23 vjeçare ... Read More

Njihuni me femrën më të bukur për 2020, kush është 19-vjeçarja që po kryen ushtrinë

03/01/2021

Një 19 vjeçare nga Izraeli është zgjedhur si personi me fytyrën më të bukur në botë. Yael Shelbia, modele dhe aktore, është përzgjedhur nga “TC ... Read More

Vdes këngëtari i njohur nga koronavirusi

29/12/2020

Kompozitori dhe këngëtari Armando Manzanero vdes në moshën 85 vjeçare nga COVID-19. Muzikanti i njohur Armando Manzanero, ka vdekur në moshën 85 vjeçare. Lajmi për ... Read More

100 vjeçarja është personi i parë që vaksinohet kundër Covid në Gjermani

26/12/2020

Gruaja 101 vjeçare bëhet personi i parë që vaksinohet kundër COVID-19 në Gjermani. Vaksinimi kundër coronavirusit filloi sot në Gjermani, disa orë pas dorëzimit të ... Read More

Futbolli në zi, ndërron jetë legjenda e Italisë

10/12/2020

Ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare, legjenda e futbollit italian, Paolo Rossi. Kanë qenë familjarët e tij që kanë dhënë lajmin për ndarjen nga ... Read More

Ndodh e papritura: Aktorja shumë e njohur i jep fund lidhjes 9 vjeçare

23/11/2020

Aktorja shumë e njohur i ka dhënë jep fund lidhjes 9 vjeçare. Vanessa Hudgens e ka hedhur pas krahëve lidhjen 9-vjeçare me Austin Butler, nga ... Read More

Pas 9-vjetesh në skenë, Ibrahim Tatlises ia plas vajit derisa këndon këngën “Mavi Mavi”

22/11/2020

Tatlises ia plas vajit. Pas pauzës 9 vjeçare, Ibrahim Tatlises ka vazhduar me episodin e dytë të “IBO Show”. Në episodin që u transmetua mbrëmë, ... Read More

Rrëfimi i 31 vjeçares: Bëja dashuri për lekë, si ja kam shpjeguar vajzës sime

17/11/2020

Një 31 vjeçare, nënë e një vajze 5 vjeçare, nuk ka nguruar aspak të tregojë historinë e saj si punëtore e bordeleve dhe valltare në ... Read More

Sporti në zi: Në moshën 23 vjeçar humb jetën sportisti shumë i njohur

10/11/2020

Sportisti shumë i njohur ka humbur jetën në moshën 23 vjeçare. Pista e Interlagos të garave “Superbike” ishte tragjike për Mateus Barbosa i cili ka ... Read More

Në moshën 36 vjeçare i vdes motra aktorit të njohur

27/10/2020

Aktorit të njohur i vdes motra në moshën 36 vjeçare. Motra e aktorit të popullarizuar amerikan, Jamie Foxx, ka vdekur ditën e djeshme (e hënë). ... Read More

E dhimbshme: Vdes ‘Borëbardha’ në moshën 101 vjeçare

26/10/2020

Ka ndërruar jetë ‘Borëbardha’ në moshën 101 vjeçare. Vdes valltarja e njohur Marge Champion në Los Anxhelos. Marge Champion ishte një valltare e cila u ... Read More

Vdes në moshë të re aktori i njohur kosovar

26/10/2020

Në moshën 44 vjeçare ka vdekur aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur aktori Xhalal Haliti, ... Read More